Tradiční atletický závod v Říčanech se blíží!

SOBOTA 10.9.2022, 25. ROČNÍK ATLETICKÉHO DESETIBOJE V ŘÍČANECH !

 
Není třeba zdůrazňovat jak úžasný den můžete prožít jak v roli závodníků tak diváků. 
Pro účast není podmínkou absolvovat všechny disciplíny, od věku 35 let jsou body přepočítávány veteránským koeficietem, lze si snížit překážky.
Po závodě bude zajištěn gril abychom si mohli prodloužit krásný den. Již nyní si tak na večer rezervujte čas na krátké posezení a nezapomeňte si k sportovní výbavě přibalit něco dobrého na gril a na zapití!
 
Závod se koná na tartanovém atletickém oválu se všemi potřebnými sektory. 
Přijďte si zkusit královskou disciplínu atletiky na vlastní kůži a zapsat se tak do historie našeho závodu.
 
 
Nezáleží na tom, jak pomalu běžíš - dokud dokážeš nezastavit.

Užij si se svými kamarády velký sportovní zážitek v podání již tradičního Říčanského atletického desetiboje, který zvládneme v jednom jediném dni. Je na tobě kolik a které disciplíny zkusíš, každá se počítá.

Pojď do toho!

 

O našem atletickém desetiboji

Tak zde bych chtěl uvést na pravou míru historii jednodeního atletického desetiboje v Říčanech, který pamatuje ještě slavnou ekipu atletický závodníků, jenž pod panem Jandusem v Říčanech závodili na celorepublikové úrovni.  První ročníky probíhaly již po závěru jejich atletické kariéry, ale důležité je, že se konaly a my můžeme na něco navázat.

Z historie a výsledků je patrné, že se nikdy nejednalo o profi závod a dokud budeme fungovat na našem atletickém štěrkovém stadionku v Říčanech, nikdy se o profi závod jednat nebude. Konec-konců při udržování tradice závodu to není ani naším cílem. Důvod je jednoduchý - jen při ryze amatérském závodě, kde mají přístup všichni zájemci z veřejnosti, se dá vytvořit neopakovatelná pohodová atmosféra, při které se nikdo nemusí stydět za své výkony, může si vyzkoušet něco co doposud jen sledoval z povzdálí a v neposlední řadě se může soutěžně poměřit s ostatními atletickými nadšenci - kamarády.  

Řídíme se podle pravidel atletiky, nicméně ohledně určitých pravidel děláme drobné vyjímky. Jedna z nich je, že není potřeba absolvovat všechny disciplíny - tzn. každý dá, na co má. 

 

DATABÁZE - Výsledky Říčanského atletického desetiboje od A po Z

Statistiky našeho závodu od počátku věků přehledně teď a tady - 10boj_Ricany_historie

VÝSLEDKY a FOTO 23. ročníku atletického desetiboje

 
 
FOTO heslo: 12345 (velké poděkování Leošovi Bébrovi!!)
 
Shrnutí závodu.....možná ještě dodám do startu 24.ročníku :). Ale jinak závod byl klasicky parádní a všichni přítomní byli skvělí! :)

Kdyby si snad někdo chtěl propočítat předpokládaný výkon :

Bodovací tabulky - atletické víceboje

A a jak to vlastně vypadá v reálu :)

1 | 2 >>
1 | 2 >>

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode