Dorostenci ve středu startovního pole, Stará Boleslav

27.04.2024 16:29

Dorostenci ve středu startovního pole (27.4. Stará Boleslav)

Prvním kolem soutěže družstev zahájili sezónu na dráze naši dorostenci. Ve Staré Boleslavi se sešlo 12 družstev a atleti Říčan obsadili v této silné konkurenci velmi pěkné šesté místo.

Nejvíce body k tomuto výsledku přispěli Šimon Říha, Vašek Marhoul a Lukáš Zelenka. Šimon, který se letos vrací po zranění, dokázal zvítězit v běhu na 3 000 metrů a přidal další body na čtvrtce. Vašek neúspěšně útočil na oddílový rekord na trati 300 metrů překážek, ale i tak z toho bylo skvělé druhé místo. Další bod přidal ještě ze skoku dalekého. Lukáš zase zabodoval na hladké čtyřstovce.

Další body ve svých disciplínách přidali Vojta Rozehnal, Hynek Strnad a Jáchym Šmolík. Pro družstvo naplno makali rovněž Vincent Och, Adam Adler a Štěpán Čančík.

Na tomto kole jsme měli ale i další zástupce. Juniory hostující za družstvo TJ Spartak Čelákovice a dorostenky v barvách ASK Dipoli.

U dorostenek se hned třikrát měnily naše oddílové rekordy. Holky se na prvním kole vytáhly. Kristýna Roedlová si výrazně vylepšila osobní rekordy na 100 i 200 metrů. Stovku zvládla za 12,45 s a dvoustovku v čase 26,08 s. Eliška zase vylepšovala tabulky na trati 2000 metrů překážek, když tuto trať zaběhla za 8:01,12 min.

Za juniory se na kole představil Matěj Hercik a Jirka Kotek. Oba dva dokázali bodovat ve dvou svých disciplínách a k bodům pomohli i štafetám.

Malou kaňkou na celém utkání byla prošlá certifikace ze strany organizátorů. Sprinterské časy tedy bohužel nebudou zaneseny do statistik.

Další kolo mládeže nás čeká 1.6. v Kolíně.

David Beneš

Výsledky

 

Zpět

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode