EKAG 2015 - MALÍ, PŘESTO VELCÍ :) neboli klobouk dolů!

09.09.2015 17:51

Po prázdninové pauze vyplněné různorodým tréninkem vyrazili dvě naše závodnice na mítink roku - Evropské atletické hry mládeže v Brně (European kids athletics games 2015). Byly to Bára Vlčková (06) a Terka Láchová (06) se svými rodinými servis týmy. Přestože šly do závodů s kategoriemi mladších žákyň (04) ani jedna se nezalekla a naopak ukázaly jakou kvalitu v Říčanech máme!

Bára Vlčková skončila v hodu kriketovým míčkem v mezinárodní účasti ve své kvalifikační skupině na 15. místě, v celkovém pořadí pak na 40. místě ze 63 závodnic výkonem 26.68 m.

Terce Láchové se možná nevydařily dle představ disciplíny skok daleký - kvalifikační skupina 14. místo, v celkovém pořadí 51. místo ze 114 závodnic výkonem 3.39 m a podobně sprint na 60 m - kvalifikační skupina 4. místo, v celkovém pořadí 82. místo ze 128 závodnic časem 9.96 (E), ale všechno si vynahradila ve své v poslední době nejsilnější disciplíně, v hodu kriketovým míčkem. Zde nejprve v kvalifikaci překvapila všechny závodnice výkonem 43,42 m (osobní rekord a nejlepší evropský výkon 9 -ti leté závodnice), 2. místo v kvalifikační skupině o pouhých 33 cm za první a po té ve finále disciplíny výkonem 40,68 v posledním pokusu získala senzační bronzovou medaili!

Oběma dívkám i jejich realizačním týmům za tuto reprezentaci našeho oddílu děkujeme a gratulujeme ke krásným výsledkům!