Halová mistrovství ČR i za účasti říčanských atletů

25.02.2024 16:21

Vrcholy domácí atletiky na přelomu února a března již tradičně končí halová sezona. Na MČR dorostu a juniorů, které se uskutečnilo v ostravské hale poslední únorový víkend, startoval Filip Antoš na 60 metrech s překážkami juniorů a Kristýna Roedlová na hladké šedesátce dorostenek.

Filip přijel do Ostravy s 8. nejlepším časem, takže právem pomýšlel na finálovou osmičku. Bohužel po prodělané nemoci neměl dostatek času, aby se dostal zpět na své časy a finále mu o pár setinek uteklo. S časem 8,47 s ale obsadil velmi pěkné 11. místo.

Kristýna zase zažila svoji premiéru na této akci. Rozhodně se jí nezalekla a po mírném zhoupnutí v blocích, které ji nějakou tu setinku stálo, proběhla cílem na 17. místě ve svém druhém nejlepším čase halové sezony. Již potřetí v hale zopakovala čas 7,98 s.

V Ostravě startovala rovněž štafeta dorostenců v běhu na 4 x 200 metrů ve složení Vašek Marhoul, Lukáš Zelenka, Vojta Rozehnal a Vincent Och. Bohužel po vyhýbání se pádu jiné štafety a zranění jednoho z členů si štafeta doběhla pro 17. místo.

První víkend v březnu svoje mistráky absolvovalo žactvo. V pražské Stromovce jsme měli jediného zástupce, Tomáše Bartáka. Ten bohužel kvůli zranění z tréninku nemohl běžet 60 metrů překážek, postavil se ale na start běhu na 300 metrů. Z rozběhu postoupil časem 39,00 s do finále B, kde byl o desetinku pomalejší a obsadil krásné 9. místo.

David Beneš

Výsledky MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek

Výsledky MČR žáků a žákyň 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode