KP v přespolním běhu

26.03.2023 15:29

V prosluněný, avšak chladný, poslední březnový víkend vyrazila čtyřicítka našich atletů a atletek bojovat o krajské tituly do Čáslavi. 81. ročník Běhu sady Vodranty byl již poněkolikáté krajským přeborem v přespolním běhu.

Na nejvyšším stupni stanul Tomáš Barták v kategorii mladšího žactva. Hned za Tomášem si pro druhé místo doběhl Martin Jeřábek. V kategorii elévů vybojoval stříbro rovněž Mateo Harčár. Bronzovou medaili si domů odvezla dorostenka Eliška Kašparová a Kristýna Strnadová. Ta ale závodila ještě v kategorii elévů.

Dalších 11 našich atletů se dokázalo dostat do nejlepší desítky. Dodatečnou medaili získala i Jolana Štěpánová. Tu ve výsledcích sice najdeme jako sedmou nejlepší mladší žákyni, ale díky rozděleným běhům jednotlivých ročníků, byla Jolana klasifikována jako nejrychlejší atletka ročníku 2011.

Do závodu se zapojil i čerstvě zvolený místopředseda oddílu, Zdeněk Hercik, který se na výbornou popral s nejdelší desetikilometrovou tratí.