MČR žáků a žákyň

23.09.2019 10:56

O víkendu 20. - 23. 9. měl náš oddíl v Kolíně na nejprestižnějším individuálním závodě staršího žactva této atletické sezony - Mistrovství české republiky - dva zástupce. Pro  Veroniku Vrbovou a Vojtu Šaška byl už samotný start na tomto šampionátu, na který se kvalifikovali svými výkony, úspěchem.

Veronika Vrbová běžela naplno náročnou trať 300 m, její čas však na postup z rozběhu nestačil.

Vojta Šašek zvládl nový model kvalifikací a následného finále v technických disciplínách. Podařilo se mu v obou svých disciplínách postoupit do druhého dne soutěží a nakonec obsadil 10. místo v kouli výkonem 12,87 m a 6. místo v hodu diskem v novém osobním rekordu 41,46 m.

Pro oba naše reprezentanty byla účast na skvěle organizované akci zážitkem a určitě mají velkou motivaci trénovat tak, aby se mohli příští rok republikového mistrovství znovu zúčastnit, snad i s dalšími kamarády.