Mistrovství ČR v Ostravě

20.02.2022 16:39

o víkendu 19. - 20. 2. se v Ostravě sešli ti nejlepší dorostenečtí a juniorští atleti v ČR. Konkurence byla více než velká, protože 117 oddílů a tělovýchovných jednot soutěžilo o ty nejvyšší příčky.

Kvalifikační limity jsou dost ostré a vždy musí závodník přesvědčit  svými výkony o tom, aby se takového závodu mohl vůbec zúčastnit.

Pro náš oddíl bylo velkým úspěchem, že se kvalifikovalo 6 závodníků a někteří i ve více disciplínách.

Naší neúspěšnější atletkou byla Karolína Lacková, která se umístila na 6. místě v dálce (548 cm), 9. místě v kouli (12,24) a na 12. místě na 60 mpř. (9,06 os. r.). Další kvalifikaci si vybojovala Kristýna Bradová na 60 m, ta obsadila 18. místo (7,98) a Veronika Vrbová na 400 m, která obsadila 23. místo (64,48). Z juniorek nás jako jediná reprezentovala Lucie Jonáková na 800 m, ta skončila v rozběhu na 21. místě v čase 2:24,14.

Z chlapců nás reprezentoval Matěj Kovář na 60 mpř., který se bohužel v nabité konkurenci také nedostal do finále 22. místo (8,94 s), ve skoku do výšky se snažil pokořit vysokou základní výšku 168 cm, ale neměl svůj den a proto skončil NM. Na kouli jsme měli Vojtu Šaška, který se s 5 kg náčiním popral jak nejlépe uměl, a i přes osobní rekord se bohužel v nabité konkurenci nedostal do finálových bojů a tak 11. místo (13,58 os.r.) není vůbec neúspěch.

Já všem moc děkuji za tu nejlepší reprezentaci jakou jsem u našich atletů viděl a gratuluji k osobním rekordům!