Aktualizovaná termínovka 2023

závody významné pro náš oddíl - odkaz zde

Pozvánka na veřejné závody ve skoku vysokém

GDPR

Propozice

ONLINE PŘIHLAŠOVÁNÍ KONČÍ 8. 12. VE 22:00!

Přihlašování dle kategorií a registraci na Českém atletickém svazu:

Přihlášení přípravek, ročníky 2016 a 2017

Přihlášení přípravek, ročníky 2014 a 2015

Přihlášení přípravek, ročníky 2012 a 2013

Atleti registrovaní na ČAS se přihlašují prostřednictvím svých trenérů přímo na stránkách ČAS
Přihlášení neregistrovaných závodníků na ČAS
 
 

Rozpis tréninkových skupin 2023/24

aktualizace k 29. 9. 2023, odkaz na pdf soubor, odkaz na detail treninkových skupin

     

Skupiny, u kterých je uvedeno "NAPLNĚNÁ" již nepřijímají další členy.

Pomerančový mítink žactva

Žáci pokračovali závoděním hned v neděli 3.12., kdy se pět našich atletů vypravilo do Jablonce nad Nisou na Pomerančový mítink. Ten je rok od roku lépe obsazený.

Další oddílový rekord překonal Tomáš Barták, když šedesátku mladšího žactva stlačil už na 7,88 s. V dálce přidal pěkných 524 cm. Stejnou kombinaci zvolil i Lukáš Zelenka a Vašek Marhoul. Nejkratší sprinterskou trať kluci absolvovali v časech 7,88 s a 7,85 s, v dálce zapsali 492 cm a 513 cm.

Jolana Štěpánová si v Jablonci vylepšila osobní rekord ve skoku vysokém na 140 cm. Další pokusy byly na výšce, která by znamenala vyrovnání oddílového rekordu. Jolana bohužel třikrát lehce shodila. Absolvovala ještě dálku, kde doskočila na slušných 422 cm a 300 m, které proběhla v osobáku 47,06 s.

Osobák na 300 metrů zapsala rovněž Olivia Greenová, která časem 44,69 s nenašla mezi mladšími žákyněmi přemožitelku. Ve skoku dalekém zapsala rovněž výborných 482 cm.

David Beneš

Mikulášská hala

V sobotu 2. prosince naši starší a mladší žáci otevřeli sezonu na Mikulášské hale v pražské Stromovce. Nás těší, že do závodě vlétli ve velkém stylu.

Nejvíce vidět byl Tomáš Barták, který dokázal vylepšit hned dva oddílové rekordy mladšího žactva. 150 metrů zvládl za 18,69 s a k tomu přidal třístovku v čase 39,86 s. Ve starším žactvu přepisoval oddílový rekord v běhu na 300 m Lukáš Zelenka, který to dokázal časem 38,79 s. Hned za ním v závěsu doběhl Vašek Marhoul. Ten zaostal za starým rekordem pouze o jednu setinu, když běžel 38,87 s. Oba dva rovněž běželi 150 metrů v časech 18,22 s, resp. 18,54 s.

Stejnou kombinaci absolvovali ještě Adam Adler a Vincent Och. Adam zapsal osobáky 19,60 s a 41,38 s. Vincent na stopadesátce zaostal těsně za oddílovým rekordem časem 18,19 s. Z běhu na 300 metrů byl pro vyšlápnutí z dráhy diskvalifikován. Stejný osud postihl i Honzu Parobka, který k tomu přidal výkon 164 cm ve skoku vysokém.

Ve skoku vysokém jsme měli rovněž dívčí zastoupení. Olivia Greenová se neúspěšně pokoušela o překonání oddílového rekordu mladších žákyň. Výkon 144 cm je i tak pro ní nový osobní rekord. Do stejné výšky vyskočila i starší žákyně Majda Koudelková. Osobní rekord zapsala také Ella Macinauerová, která skočila 135 cm.

Majda a Olivia se proběhly ještě na stopadesátce a obě dvě jak jinak, než v nových osobních rekordech. Majda 23,08 s a Olí 20,16 s.

442 cm ve skoku dalekém předvedla Viola Malinová. Ta k tomu ale především přidala nový osobní rekord na trati 60 metrů, když zaběhla čas 8,53 s.

Na 60 metrech s překážkami se pak představily Laura Daciu a Adéla Strnadová. Cílovou pásku proťaly v časech 9,99 s a 11,46 s.

Všem gratulujeme k úspěšnému vstupu do halové sezony a přejeme hodně štěstí v následujících závodech.

David Beneš

Halový trojboj přípravek - Český Brod (pátek 17. 11. 2023)

V pátek 17. listopadu se 6 dětí ze starší přípravky zúčastnilo dopolední části ATLETICKÉHO TROJBOJE v hale v Českém Brodě, kde Jakub Haller vybojoval stříbro. Odpoledne závod pokračoval pro mladší přípravku, zde měl náš oddíl podstatně početnější výpravu -  22 atletů. Eliška Hübnerová má zlato a Tomáš Nosál bronz.  Třešničkou na dortu je třetí místo ve štafetě pro mladší přípravku. Všem atletům děkuji za vzornou reprezentaci a rodičům za pomoc. Výsledky viz https://atletika.vbrode.cz/

Vendula

90. ROČNÍK VELKÉ KUNRATICKÉ

Děkujeme našim atletům za skvělou reprezentaci na tomto velkém a tradičním závodě.

Zajímavosti:

Vítězem hlavního závodu VK se potřetí stal Michal Šmahel, bývalý člen naší jednoty, oddílu tenisu.

Vítězem veteránské kategorie se stal David Michalička, bývalý člen naší jednoty.

Závodu se účastní celé rodiny našich atletů, rodiče a prarodiče jako veteráni VK (20 a více startů): Novotných - 3 generace, děda start. č. 7; Silovských - 2 generace

Zúčastnili jsme Potravinové sbírky v Bille

V sobotu 11. 11. proběhla celorepubliková sbírka do Potravinové banky. Opět jsme zajistili sběrné místo v říčanské Bille. Naše atletky si s pětihodinovou šichtou poradily výborně. Sbírka byla rekordní.

Běh podzimním listím (pondělí 16. 10. 2023)

Tečkou za sezónou byl již pojedenácté Běh podzimním listím. Na start se po fáborkách dostavilo a do cíle zdárně doběhlo 27 holek a 25 kluků. Odměnou pro všechny běžce byla sladká medaile a pamětní listina, tři nejrychlejší si odnesli diplom a pravou medaili. Užili jsme si pohyb na čerstvém vzduchu, rozloučili se s lesem, a protože byla oproti neděli fakt zima, rychle vyrazili k domovům.

Moc děkuji všem zdatným pomocníkům a již se těším na další ročník.

Eva 

fotky od DD zde

Zúčastnili jsme se 41. ročníku Lesního běhu v Říčanech (neděli 15.10.2023)

Letošního ročníku Lesního běhu se z naší jednoty zúčastnilo 74 běžců ve 12 kategoriích, v kategorii dospělých pak nemálo rodičů našich atletů :)

fotky zde

www.stopnito.cz/vysledky-zavodu ZDE

Říčanští atleti zářili na Mezikrajovém utkání

Na Mezikrajové utkání mladšího žactva byli letos nominováni hned čtyři naši atleti – Olivia Greenová, Jolana Štěpánová, Tomáš Barták a Vašek Kadlec. 28. září do Jihlavy nakonec odcestovali pouze tři: Jolana, Tomáš a Vašek.

Všichni za sebou nechali výraznou stopu a pomohli tak k celkovému jasnému vítězství Středočeského kraje.

Jolana přispěla dvěma body, když proběhla trať dlouhou 800 metrů za 2:33,15 min. Na stejné distanci se představil rovněž Vašek, který zapsal bodů devět. Obsadil tedy druhé místo časem 2:16,73 min.

Nejlépe bodujícím závodníkem celého dne byl Tomáš, když se mu povedlo zvítězit na překážkách (9,16 s) i ve skoku dalekém (536 cm). Nasbíral celkově tedy dvaadvacet bodů.

Všem třem gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů i do další sezony.

David Beneš

 

KPD přípravek - 4. kolo (8. 9. 2023, Čelákovice) a finále (24. 9. 2023, Beroun)

 
 

Čtyři medaile z European Kids Athletics Games 2023 (2. - 4. 9. 2023, Brno)

První zářijový víkend již tradičně patří EKAGu (European Kids Athletics Games). Letos jsme do Brna vyslali výpravu 11 lidí. Celkově dorazilo 2200 závodníků ze 17 evropských zemí.

Od začátku do konce od našich závodníků padal jeden osobní rekord za druhým. Největších úspěchů ale dosáhli Olivia Greenová a Tomáš Barták, když oba dva shodně obsadili druhé, třetí a sedmé místo.

Olivia začala pro náš oddíl se sběrem medailí hned první den dopoledne. Ve skoku vysokém měla až do 143 centimetrů čistý zápis. Další výšku již nezdolala a právě čistý zápis rozhodl o tom, že získá bronzovou medaili. Zvítězila Chorvatka Eva Dokleja, stříbro brala Polka Nikola Maciejewska. Hned druhý den díky velkému osobnímu rekordu 8,50 s ve sprintu na 60 metrů postoupila z rozběhů do finále A, kde běžela ještě o desetinu rychleji, což stačilo na celkové sedmé místo. A k tomu se ještě probojovala do finále ve skoku dalekém. Zde se představilo osm nejlepších, Olivia se v poslední sérii vzepjala k prvnímu pětimetrovému skoku v kariéře a výkonem 500 cm skončila druhá za polskou závodnicí Ingou Surowiec.

Tomáš na Olivii, stejně jako na své dvě stříbra z loňského roku, začal velice rychle navazovat. Nejdříve dokázala postoupit ze všech kvalifikací a rozběhů, aby se na závěr celého programu postavil na 3 finále za sebou. V neděli večer zabojoval v dálkařském sektoru, kde zaznamenal 540 cm. Ještě k tomu přidal hodně daleký závěrečný pokus, ale bohužel s přešlapem. Stačilo to na bronzovou medaili za Moldavcem Alexeiem Zasencem a druhým Jacquesem Borgem z Malty. Pondělní ráno pak zahájil sedmým místem v běhu na 150 metrů (18,84 s), aby v posledním pokusu v hodu oštěpem poskočil z pátého místa na stříbrnou pozici. Velkým osobákem 42,32 m nestačil pouze na Jaroslavse Mickevičse z Lotyšska.

Do finálových bojů z našich závodníků ještě zasáhli Lukáš Zelenka (39,91 s), Vincent Och (39,65 s) a Vašek Marhoul (39,70 s) v běhu na 300 metrů. Na stejné distanci Viola Malinová (45,87 s), Laura Daciu (45,90 s) a Adéla Strnadová (48,40 s). Adéla Strnadová přidala ještě finále v běhu na 1500 m (5:50,60 min) a Vašek Marhoul finále B v běhu na 100 m překážek (15,25 s). Ve finále ve skoku vysokém si pro osobní rekord 148 cm skočila Majda Koudelková a finále si zaskákala i Ella Macinauerová. A ačkoliv Aničce Havelkové finálové boje utekly, neutekly jí osobní rekordy.

Pevně věříme, že si všichni zúčastnění EKAG 2023 užili. Jako třeba focení s medailistou z MS a evropským šampionem Sylwesterem Bednarekem. Už teď se těšíme na další ročník těchto her, této největší akce pro žáky v Evropě.

David Beneš

KPK mlž (1. 9. 2023, Stará Boleslav) - Mladší žáci postoupili do finále A

Stejně jako před týdnem starším žákům, se i mladším žákům první zářijový den podařilo postoupit do finále A. Ačkoliv sestava byla trochu slabší než obvykle, dokázali kluci posbírat dostatečný počet bodů k tomu, aby se opět vešli do nejlepší trojky. Vítězství v disciplínách zaznamenali David Rott (skok daleký), Tomáš Barták (60 m překážek), Vašek Kadlec (1000 m) a štafeta 4x300 m.

Na mladší žákyně čeká finále B. Holky se bohužel sešly pouze ve třech a bylo to hodně znát. Nejvíce zabodovala Olivia Greenová, když zaznamenala dvě druhá místa (60 m překážek a skok vysoký).

David Beneš

KPD stž (25. 8. 2023, Stará Boleslav) - Starší žáci postoupili do finále A KPD

V pátek 25. srpna bojovalo naše starší žactvo ve Staré Boleslavi v posledním kole soutěže družstev. V žákyních naše družstvo výrazně oslabilo, když se soutěže účastnila pouze jediná závodnice. Majda Koudelková díky osobnímu rekordu ve výšce získala jediných 7 bodů.

Žáci na tom byli o malinko lépe. Bodově přispěli Vincent Och, Lukáš Zelenka, Vašek Marhoul, Adam Adler, Štěpán Čančík, Honza Parobek a Vašek Mráz. Těsně za body končil ve svých disciplínách Dan Oubrecht.

Žáci v celkovém součtu obsadili šesté místo a díky celkovému šestému místu v součtu všech kol postoupili do finále A, které se bude konat hned na začátku září.

David Beneš

 

Tuctový závod -  závod v termínu 1. a 2. 9. neproběhl

 

Náhradní termín nebyl stanoven. Případný nový termín bude bezodkladně uveřejněn zde a informace zaslaná všem registrovaným.

Omlouvám se za komplikace způsobeném mým zdravotním stavem. Zdeněk

Registrace

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY

VýsledkyFotogalerie I, Fotogalerie II, Fotogalerie III, Vzpomínkové VIDEO

STAV SBÍRKY - ukončení

Dary celkem k 26. 10.  2017 190 347,00 Kč
výdaje na stavbu:
stavební dozor
skříňky pro skok o tyči
nová vstupní brána
vstupní branky
chráničky na sloupy
krycí plachty na doskočiště
vícepráce
   
Zůstatek na účtu 0,00 Kč

Dnem 26. 10. 2017 skončila veřejná sbírka. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na modernizaci sokolského atletického stadionu.

Novinky

Oddílový pětiboj mladšího žactva

16.05.2023 17:00
V úterý 16. května mělo mladší žactvo možnost absolvovat na domácím stadionu oddílový pětiboj. Někdo si víceboj přišel...
>>

Jarní atletické závody (JAZ)

14.05.2023 16:59
2023_JAZ_Výsledky_chlapci     2023_JAZ_Výsledky_dívky   ...
>>

Starší žáci v boji o finále „A“

12.05.2023 16:57
2. kolo mají za sebou družstva staršího žactva. To se konalo 12.5. v Kutné Hoře. Díky malému počtu žákyň, které se...
>>

Šimon Říha jediným medailistou z KPJ staršího žactva

07.05.2023 16:56
Hned den po mládeži o své krajské medaile zabojovali rovněž starší žáci. Jedinou medaili pro naši atletiku vybojoval...
>>

Dvě překážkářské medaile z KPJ mládeže

06.05.2023 16:54
Asi jeden z největších závodů v kraji absolvovali dorostenci a junioři v sobotu 6. května na kladenském Sletišti. Byl...
>>

KPD mladšího žactva - 2. kolo (Houšťka, Stará Boleslav)

05.05.2023 16:53
Krajský přebor mladšího žactva pokračoval v pátek 5. 5. druhým kolem, opět na stadionu v Houšťce ve Staré...
>>

1. kolo KPD staršího žactva

28.04.2023 16:52
Starší žactvo zahájilo svoji pouť soutěží družstev 28. dubna v Čáslavi. Sestava sice nebyla nejsilnější, ale za to...
>>

KPD mladšího žactva - 1. kolo (Houšťka, Stará Boleslav)

21.04.2023 16:50
V pátek 21. 4. zahájili mladší žákyně a mladší žáci nový ročník krajského přeboru družstev. Na 1. kolo do...
>>

Přespolní běh - memoriál Eržiky Gärtnerové

15.04.2023 16:49
  online.atletika.cz/vysledky/68793 excely: MEG 2023_výsledky chlapci     MEG 2023_výsledky...
>>

Mistrovství ČR v přespolním běhu

01.04.2023 16:48
První duben si přichystal do Jablonného nad Orlicí pravé aprílové počasí. Právě tam probíhal národní šampionát v...
>>
Všechny články

Záznamy: 11 - 20 ze 301

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode