Rozpis tréninkových skupin 2022/23

aktualizace 18. 1. 2023,  odkaz na soubor pdf  ,  odkaz na detail treninkových skupin

Skupiny, u kterých je uvedeno "NAPLNĚNÁ" již nepřijímají další členy.

Veřejné závody

Naši atleti závodí i na veřejných závodech či na přeborech jiných krajů mimo soutěž. I těchto závodů je velké množství. Za posledních deset dní to byla například Lucka Jonáková, která 17.1. ve Stromovce zaběhla 800 metrů za 2:27,66 min. O 5 dní později posunula svůj letošní nejlepší výkon na 2:24,44 min.

24.1. v Brně na Memoriálu Josefa Sečkáře závodil v kategorii mladšího žactva Tomáš Barták. Jeho představení skončilo na bilanci 2 nových oddílových rekordů (50 m – 7,09 s a 50 m překážek – 8,10 s) a útoku na oddílový rekord mladšího žactva ve skoku vysokém. Tomáš si skočil nový osobní rekord 150 cm. Ten oddílový, který je ještě o jeden centimetr výše, mu zatím odolal.

Hned o den později na pražské Dukle testovala svoji formu Olivia Greenová. Ta si vytvořila nový osobní rekord v běhu na 60 metrů překážek (10,88 s). 60 metrů zvládla za 8,99 s a do dálky skočila 424 cm.

David Beneš

Výsledky

 

Krajský přebor staršího žactva

Po dorostencích a juniorech si svůj krajský přebor odzávodili rovněž starší žáci a žákyně. 22.1. na pražském Strahově jsme zaznamenali jedinou medailovou radost. V běhu na 1500 metrů vybojoval stříbro Šimon Říha za čas 4:44,52 min.

V běhu na 300 metrů zůstal těsně za medailí Vašek Marhoul, když mu čas 41,41 s stačil na krásné čtvrté místo. Celkově osmou příčku pak přidal v běhu na 60 metrů překážek v novém osobním rekordu 9,53 s.

Pochvalu ale zaslouží všichni, kteří na Stahově byli – Teo Outhier, Adam Adler, Vašek Mráz, Štěpán Čančík, Anička Havelková, Adéla Strnadová, Lukáš Zelenka, Anička Herciková, Majda Seidlová, Vojta Šťovíček, Eva Greenová, Viola Malinová.

David Beneš

Výsledky

Jablonecká hala

50. ročník mezinárodního mítinku Jablonecká hala byl na programu v sobotu 21.1. Naši atletiku v Jablonci reprezentoval Filip Antoš na dorosteneckých překážkách. Atmosféra mítinku mu pomohla k ohromnému osobnímu rekordu 8,47 s (OR o 0,45 s!). To Filipa zařadilo do první desítky aktuálních republikových tabulek a prakticky mu to zajistilo start na únorovém Mistrovství České republiky.

Gratulujeme!

David Beneš

Výsledky

 

Veřejné závody Benešov

Letos účastí nejlepší pro nás byly veřejné závody v Benešově, které proběhly v neděli 15.1. Jednadvacet našich atletů se postavilo k šedesáti startům. Někteří poprvé, někteří poprvé na překážkách a někteří s cílem ještě více zapracovat na formě směrem ke krajským přeborům jednotlivců.

Za zmínku rozhodně stojí překážky a dálka Filipa Antoše, který posunul své osobní rekordy na 8,92 s a 580 cm. Tomáš Barták opět posunul oddílový rekord na překážkách na 9,48 s a do dálky skočil 486 cm. Pod devět vteřin (8,88 s) se na šedesátce dostala Olivia Greenová, která zažívá premiéru v kategorii mladšího žactva. Přidala k tomu výborných 451 cm ve skoku do dálky. Jolana Štěpánová, která je na tom stejně jako Olivia, potvrdila ve skoku vysokém formu z prosincové Říčanské laťky, když skočila 134 cm a další útoky na osobní rekord byly hodně nadějné. Obě dvě si pak připsaly velice solidní premiéru na překážkách. Osobní rekord na překážkách 10,16 s připsal na své konto rovněž Vašek Marhoul. Časem 10,84 s se neztratil ani Lukáš Zelenka. Všechno to jsou výkony, které promlouvají do předních pozic nejenom krajských, ale v některých případech i republikových tabulek jednotlivých kategorií.

Skvělé závody ale absolvovali všichni zúčastnění – Adam Adler, Elen Cimprichová, Adéla Dvorská, Eva Greenová, Anna Havelková, Bianka Havlíčková, Anna Herciková, Karolína Horáčková, Matěj Kafka, Magdaléna Koudelková, Lada Kričfalušiová, Šimon Říha, Adina Stejskalová, Adéla Strnadová a Nina Štěpánová.

David Beneš

Výsledky

Fotografie

 

Víceboje v Jablonci n. N. - 15. ledna

Halových vícebojů v této sezóně mnoho nebude, proto je dobré využít každé příležitosti. Přeborů Libereckého kraje využil dorostenec Matěj Hercik k dokončení svého prvního sedmiboje. Nepodařilo se sice založit v tyčce a rezervy byly prakticky v každé disciplíně, ale nakonec převážila spokojenost s pěti osobními a dvěma oddílovými rekordy (dálka - 591 cm, 1000 m - 3:03,51).

Zdeněk

Výsledky

 

Veřejné závody žactva ve Stromovce

V úterý 10.1. se v pražské Stromovce konaly veřejné závody žactva. 5 statečných z našeho oddílu vydrželo v hale celé odpoledne i večer. Desítky a desítky běhů na 60 i 150 metrů bylo opravdu unavující a čekání dlouhé. Osmistovky se běžely v půl desáté večer, a to už někteří byli v hale od půl třetí.

I přes všechna tato úskalí byl náš oddíl vidět. Výbornými osobními rekordy se zaskvěli hlavně Tomáš Barták a Lukáš Zelenka. Oba dva se skvěle popasovali s překážkami i s tratí 150 m, kterou zvládli poprvé pod 20 vteřin. Pro Tomáše to znamenalo navíc pokoření oddílového rekordu mladšího žactva, a to o více než půl vteřiny (19,46 s)! Další oddílový rekord zvládl na trati 60 metrů překážek, kde navíc přeběhl všechny překážky na druhou (!) nohu. Tam zaznamenal čas 9,65 s.

Výbornými výkony se ale prezentovali rovněž Šimon Říha, Anička Havelková a Majda Koudelková.

David Beneš

Výsledky

Krajské přebory dorostu a juniorů v hale

Na neděli 8. 1. byl naplánovaný krajský přebor jednotlivců Středočeského kraje v hale pro kategorie dorostu a výš. Za náš oddíl se zde představila čtveřice atletů – Kristýna Roedlová, Lucka Jonáková, Filip Antoš a Matěj Hercik.

Kristýna si odbyla svoji závodní premiéru v kategorii dorostenek. Šedesátku zvládla v čase 8,58 s, což stačilo na 26. místo, 24. pak byla v běhu na 200 metrů (28,93 s) a ve skoku dalekém sebrala 13. příčku za výkon 401 cm.

Matěj Hercik ve skoku dalekém dorostenců obsadil 5. místo za výkon 577 cm (8 cm od medaile). Trať 800 metrů zaběhl za 2:19,93 min., což mu vyneslo 4. pozici (vteřinu od medaile).

Na 1500 m juniorek se představila Lucka Jonáková. Ta sice nepokořila hranici 5 minut, ale čas 5:02,36 min. jí přinesl bronzovou medaili.

Filip Antoš se mezi dorostenci představil na trati 200 metrů. V silné konkurenci mu čas 24,29 s vynesl 15. místo. 9. příčku obsadil v běhu na 60 metrů překážek s časem 9,06 s. Jeho vrchol pak přišel na závěr soutěžního dne, když si poprvé na závodech vyzkoušel trojskok. Za výkon 11,98 m vylovil z doskočiště stříbrnou medaili.

Všem zúčastněným gratulujeme ke kvalitním výkonům a přejeme hodně štěstí v dalším průběhu halové sezony ideálně s vrcholem na konci února na MČR dorostu a juniorů.

David Beneš

Výsledky

 

Veřejné závody v Jablonci

Prvními testovacími závody nového roku byly veřejky v Jablonci, na které si ve středu 4.1. vyjela trojice našich atletů. Nejvíce se blýskl Filip Antoš, který se poprvé v kariéře dostal na trati 60 metrů překážek pod 9 vteřin (8,96 s) a začal se tím hlásit o vystoupení na MČR dorostu na konci února. Jestli to vyjde, na to si budeme muset ještě chvíli počkat. Filip se ještě představil na trati 60 metrů.

Na šedesátce a dálce starších žákyň se pak představily Anička Havelková a Majda Koudelková. I holky si ve skoku dalekém v hale připsaly nové osobní rekordy.

David Beneš

Výsledky

 

Hodnocení atletické sezony 2022

Nastal ten nejlepší okamžik k tomu, abychom si mohli shrnout sezonu 2022. Začneme hned těmi největšími individuálními úspěchy.

Olivia Greenová dokázala zvítězit v mezinárodním finále Čokoládové tretry, které se konalo v rámci prestižního mítinku Zlatá tretra. Svým časem dokázala v republikových tabulkách své kategorie utéct na trati 300 metrů o celé dvě vteřiny druhé nejrychlejší dívce.

Jak velký úspěch toto byl? Ze středočeského kraje se naposledy povedlo zvítězit na Čokoládové tretře Terezii Táborské z Nehvizd v roce 2016. Ta se letos podívala do finále MS do 17 let v běhu na 200 metrů.

Dalším mezinárodním závodem bylo již tradiční European Kids Athletics Games. Přes 1700 sportovců z 15 států. To je jeden z největších závodů pro kategorii žactva.

Naše atletika z Brna přivezla dvě stříbrné medaile zásluhou Tomáše Bartáka (60 m a 800 m). Čtvrtá místa, jenom velmi těsně za medailí, pak brala Olivia Greenová (skok daleký), Lea Bradová (100 m přek.) a štafeta mix 4 x 300 metrů (Lea Bradová, Eliška Lacková, Štěpán Němec, Patrik Geist). Páté místo necelou vteřinu za medailí zapsala ještě Eliška Lacková (300 m).

Úspěšní jsme byli rovněž na Mistrovství České republiky. Nejblíže medaili byl Vojtěch Šašek, který obsadil skvělé čtvrté místo v desetiboji dorostenců. Šestá místa pak obsadila Lea Bradová v halovém pětiboji starších žákyň a Karolína Lacková ve skoku dalekém dorostenek v hale.

Na krajských přeborech naši atleti sesbírali celkem devět zlatých medailí, deset stříbrných medailí a dvanáct bronzových medailí. To je v nejnabitějším kraji v republice více než slušný počin.

Naše družstva mladších a starších žáků se probojovala do finále A krajského přeboru družstev. Dorostenky pomohly družstvu Nehvizd k účasti na MČR družstev, semifinále ČR družstev pomohli vybojovat dorostenci družstvu Kolína.

Juniorka Lucie Jonáková výrazně pomohla družstvu juniorek Kolína a pravidelně bodovala v ligových soutěžích dospělých.

V roce 2022 bylo přepsáno úctyhodných sto pět oddílových rekordů ve čtrnácti mládežnických kategoriích.

David Beneš

 

Nábor dětí do atletického oddílu ve školním roce 2022/23

Volná místa ve skupinách žáků a dorostu viz detailní popis tréninkových skupin.

 

Zapojení rodičů do činnosti oddílu

Trvale platí náš zájem o zapojení aktivních rodičů do dění oddílu. V ideálním případě kvalifikovaných pro sportovní vedení dětí, případně ochotných si kvalifikaci doplnit minimálně formou základního školení (dva víkendy).

V případě nabídky jakékoli pomoci trenérům minipřípravky (2015-2016) pište na e-mail trenérů těchto skupin.

V ostatních případech se obracejte na jednotlivé trenéry starších dětí.

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY

VýsledkyFotogalerie I, Fotogalerie II, Fotogalerie III, Vzpomínkové VIDEO

STAV SBÍRKY - ukončení

Dary celkem k 26. 10.  2017 190 347,00 Kč
výdaje na stavbu:
stavební dozor
skříňky pro skok o tyči
nová vstupní brána
vstupní branky
chráničky na sloupy
krycí plachty na doskočiště
vícepráce
   
Zůstatek na účtu 0,00 Kč

Dnem 26. 10. 2017 skončila veřejná sbírka. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na modernizaci sokolského atletického stadionu.

Novinky

KPD přípravek - 3. kolo aneb ve šlépějích Emila Zátopka

10.06.2022 09:27
  Byly to krásné závody... fantastické počasí, děti zářily, užívaly si společnosti kamarádů a radosti z pohybu, a...
>>

MISTROVSTVÍ ČR ve víceboji

04.06.2022 09:55
V pátek a sobotu 3. - 4. 6. se v Edenu na pražské Slavii utkali ti nejlepší vícebojaři České Republiky. Náš oddíl má...
>>

2. KOLO KPD v Kolíně

04.06.2022 09:26
4. 6. jsme se sešli v Kolíně na 2. kole krajských přeborů dorostu a juniorů. Naše družstvo dívek se umístilo na 8....
>>

EVROPSKÁ MÍLE 2022

01.06.2022 09:23
pár naších atletů se přidalo k sokolskému projektu Evropská míle 2022.  Sokol Říčany se prezentoval...
>>

Výlet na Zlatou tretru

31.05.2022 09:26
nejezdíme jen za svými závody, na soustředění atd., ale někdy i není špatné vzít děti a jejich rodiče na výlet třeba...
>>

Vítězka Čokoládové tretry 2022 je z Říčan

31.05.2022 09:22
Olivii Greenovou čekaly 30. a 31. května perné dny. Tato naše atletka si vyzkoušela formát velkých mítinků, a to včetně...
>>

Akademie T. J. Sokola Říčany a Radošovice

29.05.2022 12:31
příznivci říčanského sokola se mohli na letošní akademii těšit na nové cvičební sestavy všech oddílů. A to...
>>

Starší žáci v boji o finále A

27.05.2022 12:30
V pátek 27. 5. pokračovala v Kolíně soutěž družstev staršího žactva. Po třetím místě našich chlapců z prvního kola...
>>

Krajské Přebory ve vícebojích v BENEŠOVĚ

22.05.2022 12:29
21. a 22. 5. se vícebojaři Středočeského kraje utkali v krásném prostředí benešovského atletického areálu. Hlavním...
>>

Jarní Atletické Závody

15.05.2022 12:25
Třetí květnová slunečná neděle nás přivítala na druhých oddílových závodech, které považujeme na organizaci za jedny z...
>>
Všechny články

Záznamy: 31 - 40 ze 266

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode