Oddílové a členské příspěvky 2024

Vážení členové, vážení rodiče,

tímto bychom Vás chtěli informovat o výši oddílových, jednotových a členských příspěvků na období od 1. ledna do 31. prosince 2024.

Výše příspěvků pro
1. dítě v oddíle

Oddílový příspěvek

Jednotový příspěvek

Členské příspěvky

Celkem

A

Ročníky 2015 a mladší

2 900

200

300

3 400

B

Ročníky 2014 a starší

3 900

200

300

4 400

C

Dospělí

 

200

600

800

D

Děti nenavštěvující tréninky

 

200

300

500

Výše příspěvků pro další mladší dítě v oddíle a děti trenérů

Oddílový příspěvek

Jednotový příspěvek

Členské příspěvky

Celkem

A

Ročníky 2015 a mladší

1 700

200

300

2 200

B

Ročníky 2014 a starší

2 300

200

300

2 800

Ročníky 2014 a starší mají možnost minimálně dvou tréninků týdně.

Platba příspěvků proběhne na základě vystavené faktury. Do jejího doručení neprovádějte žádné úhrady.

Termínovka 2024

pdf

Rozpis tréninkových skupin 2023/24

aktualizace k 1. 1. 2024, odkaz na pdf soubor, odkaz na detail treninkových skupin

     

Skupiny, u kterých je uvedeno "NAPLNĚNÁ" již nepřijímají další členy.

Czech Indoor Gala (World athletics indoor tour GOLD)

Pouze sedm atletických mítinků na světě se může pyšnit nálepkou zlatého mítinku. Jeden takový se uskutečnil 30. ledna v Ostravě. Letos za účasti říčanské atletiky v národním programu. V disciplíně 60 metrů překážek juniorů nás totiž reprezentoval Filip Antoš.

Filip vstupoval do závodu se třetím nejlepším letošním časem ze všech osmi závodníků. A velkého mítinku se nezalekl a přesně tuto pozici také obhájil v cíli. V závodě, který se mu úplně nevyvedl technicky proťal cílovou pásku pouhou setinu sekundy (8,39 s) za svým osobním rekordem. Porazil i soupeře ze Slovenska, který závodu dodal mezinárodní příchuť.

Filip nejenom, že zažil první takhle velký mítink, ale zároveň výborně otestoval ostravskou halu před blížícím se Mistrovství ČR, kde patří určitě mezi kandidáty na finále.

David Beneš

 

Jablonecká hala 2024 (bronze meeting WIT)

Do národního programu bronzového mítinku světové atletické halové tour se dostali naši dva atleti. 20. ledna se v jablonecké atletické hale představil Vašek Marhoul na překážkách a Kristýna Roedlová v běhu na 60 metrů.

Hned na začátku programu zaklekl jako první do bloků Vašek. Po velice nadějném startu se ale moc nepovedla třetí překážka a ve výsledku z toho byl čas 9,13 s, což nevedlo k úplné spokojenosti.

Kristýna se představila hned v prvním ze tří kvalifikačních běhů. Výborně využila toho, že dostala dráhu hned vedle irské závodnice Sarah Murray a nechala se vytáhnout k osobnímu rekordu 7,93 s, což znamenalo rovněž postup do meziběhů v hlavním programu. Tam už se to tolik nepovedlo, ale i tak Kristýna dokázala zaběhnout 60 metrů opět pod hranicí osmi vteřin. Časomíra nakonec ukázala 7,98 s a konečné dvacáté místo ve velmi nabité a velice slušně mezinárodně obsazené disciplíně v kategorii žen.

David Beneš

 

Zlato a stříbro z KPJ mladšího žactva

20. ledna se uzavřeli krajské mistrovství našeho kraje. Poslední na řadě bylo mladší žactvo. Bohužel se nemohli v tento den zúčastnit všichni naši nejlepší mladší žáci a žákyně. I tak jsme získali dvě medaile.

Titul přebornice kraje si po velké bitvě a díky lepšímu zápisu ze skoku vysokého odnesla Jolana Štěpánová. Výkonem 145 cm zároveň vyrovnala oddílový rekord mladších žákyň.

Po běhu na 1500 metrů se na stříbrný stupínek mohla postavit Karolína Horáčková. Druhé místo si vyběhla díky času 5:35,50 min.

Mezi nejlepších 8 se pak dokázala dostat ještě Lucka Šimůnková na osmistovce. Tu zvládla v osobním rekordu 2:39,63 min na 5. místě. Stejné umístění zaznamenal Patrik Spies ve skoku vysokém díky osobáku 130 cm. 6. místo přidala Jolana Štěpánová na trati 60 metrů překážek. I ta zaznamenala halový osobní rekord 10,86 s. V kouli chlapců se prosadil na 7. místě Patrik Spies výkonem 6,36 m. Na oddílový rekord ještě dosáhla dívčí štafeta na 4x200 m ve složení Karolína Horáčková, Lucie Šimůnková, Nela Blechová a Lada Kričfalušiová.

Kompletní výsledky

David Beneš

Zlato a stříbro z KPJ staršího žactva

Tomáš Barták v neděli 14.1. vybojoval naše jediné dvě medaile z krajského přeboru jednotlivců staršího žactva. Titul krajského přeborníka získal na trati 300 metrů, kterou zvládl v čase 38,48. Za čas 8,87 s na 60 m překážek přidal stříbrnou medaili.

Sedmý na osmistovce doběhl v čase 2:24,79 min Martin Jeřábek. Na třístovce chlapců obsadil pěknou osmou pozici s časem 42,25 s Tadeáš Kótka. Osmá byla rovněž Laura Daciu na 60 m překážek (9,94 s). 

Kompletní výsledky

David Beneš

 

Čtyři medaile z krajského přeboru mládeže a dospělých

Filip Antoš, Lucka Jonáková, Eliška Kašparová a štafeta 4x200 metrů. To jsou čtyři medaile, které jsme posbírali na krajském přeboru mládeže a dospělých, který proběhl v sobotu 13.1. v pražské Stromovce. Pátou pak přidala Zuzka Havlíčková ve vloženém závodu starších žákyň v běhu na 3000 metrů.

Překážkové běhy zahajovaly celý program. Filip dokázal opět vylepšit juniorský oddílový rekord a s časem 8,38 s se postavil na stříbrný stupínek. Chvíli potom ještě vyrovnal v rozběhu na 60 metrů svůj týden starý oddílový rekord 7,42 s.

Další stříbrnou medaili, tentokráte na samém závěru dlouhého dne ve Stromovce, přidala Eliška Kašparová v běhu na 1500 metrů dorostenek, když tuto trať zvládla v čase 5:14,76 min.

Bronzovou medaili na své konto přidala v kategorii žen Lucka Jonáková v běhu na 400 metrů časem 65,37 s. Bohužel v běhu na 800 metrů nemohl být vyhlášen přebor, jelikož startovala ze středočeského kraje jako jediná.

Další bronzovou radost přidala štafeta dorostenců na 4x200 metrů. Čas 1:35,92 min znamená oddílový rekord. Tato štafeta ve složení Vašek Marhoul, Lukáš Zelenka, Vincent Och a Vojta Rozehnal si rovněž řekla o účast na Mistrovství ČR.

Pátou medaili, z vloženého závodu žákyň na 3000 metrů, přidala Zuzka Havlíčková. I tady se jedná o nový oddílový rekord, který má nyní hodnotu 13:23,05 min.

Třetí nejrychlejší čas v běhu na 60 metrů dorostenek zaregistrovala Kristýna Roedlová. Osobák 7,98 s si zaběhla v rozběhu. Bohužel ho nezopakovala ve finále, kde její čas 8,04 s stačil na sedmou příčku. Na medaili bylo potřeba ve finále běžet 8,01 s.

Bramborovou medaili si z běhu na 800 metrů časem 2:16,23 min odnesl Matěj Hercik. Dokázal k tomu přidat i 6. místo ve skoku dalekém za výkon 561 cm.

Další výborné výkony a osobní rekordy během celého dne přidávali Veronika Havlíčková, Lukáš Zelenka, Vašek Marhoul, Vojta Rozehnal, Vašek Mráz, Vincent Och, Adam Adler, Hynek Strnad a Jirka Kotek. 

Kompletní výsledky

David Beneš

 

Výborné výkony našich závodníků na veřejných závodech

Kolem poloviny ledna se celá řada našich závodníků představila na různých veřejných závodech. Pojďme se podívat na ty nejlepší výkony.

9. ledna si na veřejných závodech žactva v pražské Stromovce zlepšil osobní rekord v běhu na 60 metrů Tomáš Barták, když svůj čas stlačil už na 7,77 s. Na stejném závodě běžely 150 metrů Olivia Greenová a Karla Burdová v časech 20,48 s resp. 22,30 s.

Hned o den později si zaběhl osobák na šedesátce i Lukáš Zelenka. Ten ji v Jablonci zvládl za 7,84 s. Společně s Vaškem Marhoulem se představili i na třístovce, ale ostrá Jablonecká zatáčka byla na časech znát.

Vašek si spravil chuť 16. ledna, kdy zvládl ve Stromovce hned 3 osobáky. 60 m překážek v čase 8,98 s, hladkou šedesátku za 7,60 s a dvoustovku za 24.37 s. Zde se na hladké šedesátce představili i Lukáš Zelenka a Kristýna Roedlová. Jejich časy byly těsně za osobními rekordy.

17. ledna v Jablonci vylepšila Olivia Greenová oddílový rekord mladších žákyň v běhu na 100 metrů. Pro halu netypickou trať zvládla za výborných 13,48 s. Dvoustovku, kterou rozběhla opatrně, zaběhla za 28,76 s.

Oddílový rekord v běhu na 1000 metrů překonala 19. ledna na Strahově Eliška Kašparová, když tuto trať zvládla za 3:17,99 min. Na stejném závodě se na čtvrtku a dvoustovku postavili i Jirka Kotek a Lukáš Zelenka.

David Beneš

 

Uzavřené závody mladšího žactva: Benešov, Zruč nad Sázavou, Říčany a Vlašim

V atletickém tunelu v Benešově proběhly 13. ledna uzavřené závody mladšího žactva. Náš oddíl reprezentovali zkušení atleti i úplní nováčci mezi mladšími žáky. Pro nováčky jsou disciplíny jako překážky (76,2 cm) či skok daleký s odrazem z prkna určitou výzvou, se kterou se všichni popasovali se ctí. Johanka Macková sice po pádu zvládla obout botu a doběhnout do cíle, následně absolvovat hladkou šedesátku, skočit dálku, ale následné vyšetření bohužel potvrdilo drobnou zlomeninu záprstní kůstky. Sport bohužel někdy přináši i takové nepříjemnosti. Léčba snad bude rychlá a bez komplikací s brzkým návratem k tréniku.

Svými výkony vyčnívala Olivia Greenová vítězka v obou sprintech (60 m - 8,38 rozběh, 8,44 finále, 60 m př. - 9,71). Do finále hladké šedesátky postoupil rovněž Oskar Hanko časem 9,14. Prakticky každý atlet (Karolína Horáčková, Lada Kričfalušiová, Johana Macková, Kristýna Říhová, Lea Stocková, Lucie Šimůnková) zaznamenal nějaký osobní rekord. Tentokrát to byla především dámská jízda, snad se kluci při přístích závodech nenechají zahanbit. Atletů mezi mladšími žáky máme celou řadu.

Výsledky zde.

Zdeněk

Od mladších žáků po dospělé

Český Brod hostil v neděli 7. ledna další veřejné závody. Běžný závod v tunelu, který byl ale historický pro náš oddíl. Alespoň jeden říčanský atlet nastoupil v kategorii mladšího žactva, staršího žactva, dorostu, juniorů i dospělých. A to v mužích i ženách.

Mezi nejlepší výkony našich atletů bezesporu patří výkony Filipa Antoše, který překonal hned 2 oddílové rekordy. V běhu na 60 metrů výkonem 7,42 s a v běhu na 60 m překážek časem 8,69 s. Na překážkách se výborně prezentovala rovněž Viola Malinová, která tuto trať zvládla proběhnout v čase 10,49 s. Vašek Marhoul bohužel s jednou z překážek kolidoval. I tak zastavil časomíru na 9,63 s.

Na hladké šedesátce bylo k vidění velké množství osobních rekordů. Nejvíce se blýskla Kristýna Roedlová časem 8,00 s. Dorostenci Vašek Marhoul a Vincent Och dosáhli na velmi pěkné časy 7,65 s resp. 7,66 s. Pod 8 vteřin se dostal i Lukáš Zelenka (7,91 s) a Jirka Kotek (7,84 s). Vašek Mráz zůstal těsně nad touto hranicí (8,06 s). Pěknou šedesátku zaběhla rovněž Viola (8,59 s).

V technických disciplínách se asi nejvíce dařilo Vincentovi, když ve skoku vysokém překonal laťku ve výšce 160 cm. Ve skoku dalekém to byl zase Vašek, který z našich atletů doskočil nejdál. Konkrétně na značku 545 cm. Kompletní výsledky naleznete zde.

David Beneš

 

Memoriál Josefa Sečkáře

V Brně na Memoriálu Josefa Sečkáře se 6. ledna postavili na start Tomáš Barták a Olivia Greenová.

Tomášovi se čtyřboj nevydařil podle představ. Ačkoliv předvedl povedené výkony ve sprintech (6,76 s v běhu na 50 metrů a 8,03 s v běhu na 50 metrů překážek), bohužel se mu nepovedlo založit ve skoku vysokém a skok daleký odzávodil ze zkráceného rozběhu s výkonem 469 cm. Celkově to stačilo mezi staršími žáky na 12. místo.

Olivia naopak již od začátku kráčela za celkovým vítězstvím ve čtyřboji mladších žákyň. Ovládla běh na 50 metrů v novém oddílovém rekordu 7,19 s, běh na 50 metrů překážek v čase 8,34 s i skok daleký výkonem 448 cm. Těsný souboj byl k vidění ve skoku vysokém, kde Olivia skončila na třetím místě ve výborném výkonu 141 cm.

Pro oba to byl výborný začátek roku 2024. Jsme rádi, že žlutomodrá barva byla v Brně vidět.

David Beneš

 

Veřejné závody (Praha Strahov)

Ve čtvrtek 4.1. na Strahově testovali formu Kája Burdová a Tomáš Barták. Oba dva zaregistrovali po dvou halových osobních rekordech. Kája zaběhla hladkou šedesátku za 9,63 s a třístovku za 51,14 s. Tomáš se poprvé představil na větších překážkách s delšími mezerami. Zvládl je za 9,09 s. Třístovku pak dokončil v čase 39,75 s. Oba dva časy mu už z kraje halové sezony dávají šanci pro start na Mistrovství ČR žáků v hale.

David Beneš

Výsledky

 

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY

VýsledkyFotogalerie I, Fotogalerie II, Fotogalerie III, Vzpomínkové VIDEO

STAV SBÍRKY - ukončení

Dary celkem k 26. 10.  2017 190 347,00 Kč
výdaje na stavbu:
stavební dozor
skříňky pro skok o tyči
nová vstupní brána
vstupní branky
chráničky na sloupy
krycí plachty na doskočiště
vícepráce
   
Zůstatek na účtu 0,00 Kč

Dnem 26. 10. 2017 skončila veřejná sbírka. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na modernizaci sokolského atletického stadionu.

Novinky

Šimon Říha jediným medailistou z KPJ staršího žactva

07.05.2023 16:56
Hned den po mládeži o své krajské medaile zabojovali rovněž starší žáci. Jedinou medaili pro naši atletiku vybojoval...
>>

Dvě překážkářské medaile z KPJ mládeže

06.05.2023 16:54
Asi jeden z největších závodů v kraji absolvovali dorostenci a junioři v sobotu 6. května na kladenském Sletišti. Byl...
>>

KPD mladšího žactva - 2. kolo (Houšťka, Stará Boleslav)

05.05.2023 16:53
Krajský přebor mladšího žactva pokračoval v pátek 5. 5. druhým kolem, opět na stadionu v Houšťce ve Staré...
>>

1. kolo KPD staršího žactva

28.04.2023 16:52
Starší žactvo zahájilo svoji pouť soutěží družstev 28. dubna v Čáslavi. Sestava sice nebyla nejsilnější, ale za to...
>>

KPD mladšího žactva - 1. kolo (Houšťka, Stará Boleslav)

21.04.2023 16:50
V pátek 21. 4. zahájili mladší žákyně a mladší žáci nový ročník krajského přeboru družstev. Na 1. kolo do...
>>

Přespolní běh - memoriál Eržiky Gärtnerové

15.04.2023 16:49
  online.atletika.cz/vysledky/68793 excely: MEG 2023_výsledky chlapci     MEG 2023_výsledky...
>>

Mistrovství ČR v přespolním běhu

01.04.2023 16:48
První duben si přichystal do Jablonného nad Orlicí pravé aprílové počasí. Právě tam probíhal národní šampionát v...
>>

KP v přespolním běhu

26.03.2023 15:29
V prosluněný, avšak chladný, poslední březnový víkend vyrazila čtyřicítka našich atletů a atletek bojovat o krajské...
>>

Velikonoční hala, Jablonec n. N.

18.03.2023 19:33
V samém závěru halové sezóny vyrazila malá skupina říčanských atletů na Velikonoční halu do Jablonce nad Nisou. V...
>>

Atleti z Říčan na Mistrovství ČR

10.03.2023 19:30
Na přelomu února a března se v atletické hale v Ostravě konaly dva republikové šampionáty. Na tzv. gigantu neboli...
>>
Všechny články

Záznamy: 31 - 40 ze 318

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode