Rozpis tréninkových skupin 2024/25

aktualizace 11.6.2024, pdf

Skupiny, u kterých je uvedeno "NAPLNĚNÁ" již nepřijímají další členy.

Olivia Greenová mistryní ČR v pětiboji mladších žákyň

Hned dvě mladší žákyně odjely v sobotu 6. července do Staré Boleslavi na Mistrovství ČR ve vícebojích. Olivia Greenová a Jolana Štěpánová se chtěly poprat o co nejlepší výsledek s konkurencí z celé republiky.

Olivia ukázala už na první disciplíně, 60 metrech s překážkami, že forma z olympiády dětí a mládeže drží. Překážky přeběhla ve svém druhém nejlepším čase kariéry, 9,35 s. Jolana za osobákem desetinu zaostala, běžela 10,72 s.

V hodu kriketovým míčkem předvedla zase lepší formu Jolana. Trefila velmi hezký osobní rekord, 39,19 m. Olivia dohodila za 30 metrů až třetím pokusem, když tuto hranici překonala o 31 cm.

Obě dvě zaznamenaly osobní rekordy na hladké šedesátce. Olivia ji zvládla v čase 8,18 s. Jolana poprvé překonala hranici devíti sekund a její nový osobák má hodnotu 8,98 s.

Důležitou disciplínou pro Olivii byl skok daleký. V průběžném hodnocení byla před dálkou na druhém místě. Díky neuvěřitelné stabilitě výkonů, kdy opět dolétla za hranici pěti metrů (507 cm) šla do čela celé soutěže. Dálka se podle představ bohužel nevydařila Jolaně. Ta ani jednou netrefila prkno a s výkonem 407 cm úplně spokojená nebyla.

Dva běhy na závěrečných 800 metrů rozhodovaly o celkovém pořadí. Jolana běžela v prvním běhu, ve kterém byly závodnice druhé poloviny startovního pole průběžného pořadí. 2:34,67 min ji v konečném zúčtování zařadilo na 20. místo s celkovým součtem 2459 bodů.

Olivia tušila, že pokud bude chtít udržet první místo v soutěži, musí běžet na nový osobní rekord. Svoje soupeřky si poctivě hlídala a nenechala je utéct. Čas 2:32,81 min znamenal osobák o téměř 6 vteřin a udržení prvního místa o 60 bodů.

Výkon 3107 bodů je novým oddílovým rekordem a rovněž nejlepším letošním výkonem v rámci pětiboje mladších žákyň V ČR.

Olivii moc gratulejeme k zisku zlaté medaile na MČR. A oběma závodnicím děkujeme za skvělou reprezentaci.

David Beneš

Výsledky

 

Olivia Greenová dvakrát stříbrná na Olympiádě dětí a mládeže

V posledním červnovém týdnu proběhla v Českých Budějovicích letní olympiáda dětí a mládeže 2024. Za Středočeský kraj zde bojovala i říčanská Olivia Greenová.

Už středa napověděla, že je v dobré formě. Olivia zvládla oba dva kvalifikační závody s naprostým přehledem. Na překážkách velkým osobním rekordem hladce postupila z prvního místa v rozběhu. Q zapsala i v dálce, když hned prvním pokusem přelétla kvalifikační limit o více než 20 cm. Výkon 518 cm znehodnotila pouze nedovolená podpora větru +3,2 m/s.

Ve čtvrtek na ni čekala bitva o medaile v obou disciplínách. Na 60 metrech s překážkami sice zaspala na startu, ale postupně stahovala, až z toho byl nový osobní a oddílový rekord 9,30 s a fantastická stříbrná medaile.

Na závod se můžete podívat zde (hned na začátku vstupu).

Z překážek se Olivia přesunula rovnou na skok daleký, kde si šla hned od prvních pokusů za další stříbrnou medailí. Postupně se zlepšovala až ke svému osobnímu a zároveň oddílovému rekordu 514 cm. Ten trefila dokonce dvakrát. K tomu přidala 510 cm a další dva pokusy těsně pod hranicí 5 metrů.

Pokus 514 cm můžete vidět v tomto vstupu v čase 41:27

Olivii moc gratulujeme k zisku dvou stříbrných medailí na ODM 2024 a děkujeme za reprezentaci naší atletiky, kraje a města Říčany.

David Beneš

Výsledky

 

Mistrovství ČR dorostu a juniorů

V polovině června hostil ostravský Městský stadion ve Vítkovicích největší závod pro kategorii mládeže, Mistrovství České republiky dorostu a juniorů na dráze. Letos se podařilo nominovat hned pěti našim závodníkům. V dobré náladě jsme dorazili do Ostravy již v pátek, aby se všichni mohli v klidu rozcvičit v místě konání šampionátu.

V sobotu dopoledne nastoupili naše dvě největší naděje na postup z rozběhů do finále. Filip Antoš při neúčasti jednoho z největších favoritů běhu na 110 metrů překážek juniorů nastupoval se třetím nejrychlejším časem ze všech borců. Bohužel roli favorita třetího rozběhu nezvládl tak, jak by si představoval a po kontaktu hned s několika překážkami neproběhl cílem. Nás mrzelo pouze to, že na postup do finále by v klidu stačil jakýkoliv jeho letošní čas.

Chvíli po něm do svých rozběhů na 100 metrů dorostenek nastoupila Kristýna Roedlová, která si prošla v týdnu před mistrovstvím virózou. I tak rozhodně pomýšlela na finálové boje. Bohužel se nemoc podepsala více, než se očekávalo a s časem 12,49 s obsadila celkové 17. místo.

Sobota odpoledne patřila dlouhým překážkovým běhům. Filip skládal reparát za dopolední krátké překážky. Tentokrát bojoval o finále na čtvrtce překážek. Osobákem 55,27 s ale zůstal těsně za branami na 10. příčce. Na třístovce překážek dorostenců si svoji individuální premiéru na MČR odbyl Vašek Marhoul. V novém osobním rekordu 40,32 s obsadil 16. pozici.

Velké osobní rekordy našich závodníků byly k vidění na dorosteneckých steeplech. Nejlepšího umístění dosáhla Eliška Kašparová. Časem 7:33,95 min doběhla na krásném 5. místě! Další velký osobák na stejné trati přidal Šimon Říha, který běžel dokonce s lehkým zraněním. Na 10. místo mu stačil čas 6:39,97 min.

V neděli ještě přidala 16. místo Kristýna Roedlová, která startovala na dvoustovce a cílovou pásku proťala časem 26,13 s.

Všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci naší atletiky.

David Beneš

Výsledky

Tuctový závod, 28. - 29. 6.

Prázdniny jsme v oddíle přivítali tradičním způsobem, již 12. ročníkem Tuctového závodu. Je to tradičně nejpohodovější závod co do atmosféry, přitom svým složením dvanácti disciplín patří určitě k tomu nejnáročnějšími, co může děti z přípravek potkat.

Pěkný vítr udělal závod i v tabulce oddílových rekordů, kterých padlo dokonce osm. Jako na běžícím pásu padaly i osobní rekordy a děti po oba dva dny ukazovaly, že závody máme především jako odměnu za tréninkovou píli.

Fotky pátek, fotky sobota

Výsledky

Oddílové rekordy:
Jakub Haller: slalom, hod raketkou, přeskoky, 12boj
Václav Šťastný: hod oštěpem
Nela Valešová: přeskoky
Eliška Hübnerová: skok vysoký, skok z místa
 

KPD přípravek 3. kolo (Nehvizdy, 23.6.2024)

Na 3. kolo přeboru jsme vyrazili do Nehvizd. Sestavou zalomcovaly školní akce a neduhy, přesto jsme vyrazili v plném počtu 30 závodníků. Pět míst v autobuse obsadilo ještě žactvo jedoucí na vložené závody v hodu oštěpem. Zároveň se pod taktovkou Honzy ujali stanoviště kriketu.

Ještě v den odjezdu nás neváhali podpořit odvážní mladší sourozenci, ročník 2016. Odhodlaně jsme se pustili do prvních dvou disciplín - skoku dalekého a hodu krikeťákem. V pauzách jsme se chladili pod závlahami. V první desítce skokanů se umístil Kuba (2.), Sebastian (5.), Filip (6.) a Nela (10.). V kriketu taktéž Kuba (5.), Sebastian (7.), Filip (8.), z mladších Vašek (12.).

Vedro vystřídala bouřka, po ní přišly na řadu šfafety 8x50m. Družstvo A vybojovalo 1. místo, napínavý souboj našich družstev v druhém rozběhu ukončil pád kolíku, takže jsme krom zkušeností sbírali i ten kolík. 

Čtvrtou disciplínou byla mnohými obávaná šestistovka. Na start se nakonec postavili úplně všichni a všichni ji i dokončili. S nejrychlejšími časy doběhli Babeta, Sebastian a Jakub (2., 3. a 5 místo), v první dvacítce doběhli i naši mladší - Matyáš (15.), Jonáš (19.). Každý našel odvahu překonat svůj strach a posunout si hranice. A to je to nejdůležitější.

Třetí kolo jsme vyhráli - hurá!, celkově jsme druzí. Čtvrté kolo nás čeká v pátek 13. září (v Čelákovicích). Zde se rozhodne, kdo nás bude zastupovat na finále. 

Tužte se a těšte se!!

Eva

fotky 2024-06-21 3kolo Nehvizdy     vysledky/76459

Sprinterský trojboj 15. 6. (Říčany, hřiště U Lesa)

V sobotu 15. 6. jsme na atletickém oválu U Lesa uspořádali tradiční domácí atletický závod - Sprinterský trojboj. Děti od minipřípravek po starší žactvo změřily své síly v běhu na 30 m letmo a na klasických tratích 50/60 m a 150 m.

Výsledky     

Výsledky minipřípravek

fotky 3boj od DD

KPD stž 3.kolo (Stará Boleslav, 14. 6. 2024)

V pátek 14. 6. říčanské starší žactvo uzavřelo jarní kapitolu soutěží družstev třetím kolem ve Staré Boleslavi. Závodů se zúčastnilo osm dívek a osm chlapců, včetně dvou hostujících z Uhříněvsi. 

Kluci skončili znovu sedmí. Dívky poprvé v sezóně dokázaly porazit své rivalky z Kutné Hory a obsadily páté místo, čímž ještě udržely ve hře své postupové ambice do krajského finále A. K bodovému zisku přispěla většina startujících. Na pomyslné stupně vítězů tentokrát vystoupaly Dorota Švandová (3. místo, 300 m) a  Adéla Strnadová (3. místo, 1500 m překážek). 

Příští kolo bude na samém konci prázdnin 29. 8. Věříme, že se nám podaří sejít se v dostatečném počtu.

Petr C.

online.atletika.cz/vysledky/77198

Zlatá tretra (Continental Tour GOLD)

Hned dva mezinárodní mítinky čekaly na naše atlety na konci května. Nejprve ve středu 22.5. na kladenském Sletišti Kristýna Roedlová v rámci mítinku Kladno hází posunula svůj vlastní oddílový rekord dorostenek v běhu na 200 metrů na 25,82 s.

V úterý 28.5. se pak hned 3 říčanští atleti postavili na start národního programu Zlaté tretry. Mítinku, který je jednoznačně vrcholem mezi mítinky na domácí scéně. Zlatá tretra je již několik let zařazena do kontinentální tour se známkou gold, což odkazuje na mítink té úplně nejvyšší kategorie.

V Ostravě se na start 400 metrů s překážkami postavili Vašek Marhoul a Filip Antoš. Kristýna Roedlová se představila na nejkratším sprintu, běhu na 100 metrů.

Vašek bojoval na dorosteneckých překážkách s tratí o 100 metrů delší, než je jeho mistrovská distance. Bohužel ho potakala kolize se třetí překážkou a ačkoliv doběhl do cíle, určitě si svoji premiéru na tomto mítinku představoval o trochu lépe.

Po zvýšení překážek se se stejnou tratí potýkal Filip. Tomu se to povedlo výrazně lépe a po vylepšení vlastního oddílového rekordu juniorů a dokonce i absolutního oddílového rekordu mužů (rekord z roku 1983!) promlouvá časem 55,29 s do předních příček juniorských republikových tabulek letošního roku.

Na Kristýnu čekala „pouze“ stometrová rovinka. Nutno ale dodat, že se s ní opět popasovala výborně a potvrdila svoji formu z přeborů. Svůj vlastní oddílový rekord dokázala posunout na 12,33 s. S tímto časem se rovněž dostává mezi nejlepší dorostenky republikových tabulek.

Po skončení národního programu jsme zůstali i na hlavní program, kde se bylo rozhodně na co dívat. Přeci jenom vidět na vlastní oči Armanda Duplantise skočit 6 metrů o tyči, oštěpařské pokusy Jakuba Vadlejcha a Juliana Webera za 85 metrů nebo například letošní nejlepší světový čas v běhu na 800 metrů (1:43,51 min) od Djamela Sedjatiho určitě stálo za to! A těch světových výkonů tam bylo daleko více.

David Beneš

Výsledky

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY

VýsledkyFotogalerie I, Fotogalerie II, Fotogalerie III, Vzpomínkové VIDEO

STAV SBÍRKY - ukončení

Dary celkem k 26. 10.  2017 190 347,00 Kč
výdaje na stavbu:
stavební dozor
skříňky pro skok o tyči
nová vstupní brána
vstupní branky
chráničky na sloupy
krycí plachty na doskočiště
vícepráce
   
Zůstatek na účtu 0,00 Kč

Dnem 26. 10. 2017 skončila veřejná sbírka. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na modernizaci sokolského atletického stadionu.

Novinky

Reprezentace oddílu za hranicemi ČR

28.06.2015 16:30
Díky Terce Láchové se začíná jméno Říčanské atletiky skloňovat už i za našimi hranicemi. Tereza se letos v červnu...
>>

Trojboj atletických přípravek, Vlašim,4.6.2015

05.06.2015 23:52
Závodů se účastnili jedni z nejlepších členů našeho oddílu a opět ukázali co v nich je. Oddíly na startovní čáře: TJ...
>>

3 boj přípravek na ZŠ Jeseniova v Praze obrazem

02.06.2015 22:36
Takto dopadlo úspěšné počínání Terezy Láchové a Ondry Šátka při trojboji na závodech ZŠ Jeseniova. I se sloučenými...
>>

Výsledky JAZ 2015

23.05.2015 22:55
Byly přidány výsledky Jarních atletických závodů.
>>

Výsledky 3. přespolního běhu kolem Olivovny

11.04.2015 15:37
Byly přidány výsledky 3 ročníku přespolního běhu kolem Olivovny. Dík patří všem účastníkům, rodíčům a především...
>>

Výsledky říčanské laťky

15.02.2015 20:46
Byly přidány výsledky 5. ročníku říčanské laťky.
>>

Výsledky sprinterského trojboje

04.10.2014 15:44
Byly přidány výsledky sprinterského trojboje v sekci výsledky (článek zde).
>>

Výsledky ŽAD 2014

21.09.2014 16:52
Byly přídány výsledky Žákovského atletického dne konaného 21.9.2014 (v sekci výsledky)
>>
Všechny články

Záznamy: 341 - 348 ze 348

<< 31 | 32 | 33 | 34 | 35

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode