Rozpis tréninkových skupin 2021/22

aktualizace 13. 9. 2021,  odkaz na soubor pdf  ,  odkaz na detail treninkových skupin

 

 

 

Letní soustředění

Náš atletický oddíl pořádá dva letní příměstské tábory, jeden pro menší děti od 15. 8. 2022 do 19. 8. 2022, který povede Vendula Höfinghoff, informace najdete zde (odkaz, leták). Kapacita je již naplněna.

Druhý příměstský tábor pro starší děti povede Pavlína Machovcová od 22. 8. 2022 do 26. 8. 2022. Kapacita je již naplněna.

3. kolo KPD mladšího žactva

v pátek 24. června jsme třetím kolem uzavřeli první část našeho letošního účinkování v krajském pohárů družstev mladších žákyň a žáků. V září nás ještě čeká 4. kolo a celokrajské finále.

Oba naše týmy si na jaře vedly dobře, i když tým dívek se nám začal tenčit a s tím se rozplynuly naděje na lepší celkový výsledek.

Mladší žákyně:

 • celkem startovalo 15 dívek
 • všech 15 jich dokázalo aspoň jednou bodovat
 • 6 z nich bylo na všech jarních kolech
 • počet členek týmu vypadal v jednotlivých kolech takto: 15 - 9 - 9 (plný počet je 15)
 • nejvíce body přispěla Magdalena Seidlová
 • tým po 3 kolech drží 5. místo, míříme do finále B

Mladší žáci:

 • celkem startovalo 21 chlapců (včetně 2 hostujících)
 • 18 jich dokázalo aspoň jednou bodovat
 • 8 z nich bylo na všech jarních kolech
 • počet členů týmu vypadal v jednotlivých kolech takto: 15 - 15 - 13 (plný počet je 15)
 • nejvíce body přispěl Tomáš Barták
 • tým po 3 kolech drží krásné 2. místo s výhledem na účast ve finále A

Nižší, než ideální, počet dětí pro družstva nesouvisí s velikostí členské základny našeho oddílu. Dětí ročníků 2009 a 2010 máme dost, ale většina z nich nezávodí. Ty děti, které mají chuť a odvahu vyzkoušet si na závodech, co se naučily na tréninku, mají větší motivaci k tréninku a zlepšují se nám před očima. To dokázaly i na letošní "družstvech", odkud si vozily osobní rekordy a další skvělé výkony. Doufáme, že jim to dlouho vydrží.

Jménem všech trenérů přeji dětem krásné prázdniny se spoustu pohybu i odpočinku, a těšíme se na září.

Petr C.

 

Mistrovství ČR dorostu a juniorů

o víkendu 18. - 19. 6. se v Ostravě konal vrchol sezony pro kategorie dorostu a juniorů.
Z neoficiálních zdrojů se v Ostravě linuly hlasy, že za posledních 20 let to byla nejtěžší nominační kritéria k účasti na MČR.
Proto pro naše atlety byla účast na tomto mistrovství obrovským úspěchem, protože výběr se skládal z 16 nejlepších z celé České republiky v každé disciplíně a celého mistrovství se zúčastnilo 140 atletických oddílů.
Za juniorky nás reprezentovala Lucka Jonáková na 1500 m a 3000 m (11. a 7. místo) a v obou disciplínách v osobních rekordech a byla to naše nejúspěšnější atletka na tomto mistrovství.
Za dorostence nás reprezentovali Karolína Lacková ve skoku dalekém a v kouli (NM a 14. místo). V obou disciplínách to bohužel Karolíně moc  nevyšlo podle jejích představ, ale takový sport už je.
Dále nás reprezentoval Kryštof Mandát na 400 m (13. místo) v osobním rekordu a konečně zúročil ty těžké tréninky, jak na soustředění, tak na domácím hřišti. Kryštof má obrovské rezervy a proto ty úspěšnější roky má ještě před sebou.
A poslední náš reprezentant byl Vojta Šašek, který se nominoval na 3 disciplíny a to oštěp, disk a koule (8., 15., 12. místo). Má určitě před sebou také úspěšnější roky, ale Vojta se již skvěle prezentoval na KP a na MČR ve víceboji. Má za sebou už dost závodů, a i když MČR v Ostravě se mu moc nepovedlo, tak Vojta dobře ví, že jsme v půli sezony a možností, jak vylepšit některé výkony bude více než dost.
Všem účastníkům moc děkujeme za úspěch, kterým svojí nominací v Ostravě potvrdili, že patří k tomu nejlepšímu výběru, který v naší republice je.

Výsledky

Mirek L.

 

Starší žáci druzí na třeím kole KP družstev

Třetím kolem pokračovala v pátek 17. června soutěž družstev staršího žactva. Do Staré Boleslavi přijela opět silná, ale nikoliv nejsilnější možná, sestava starších žáků. Hned od začátku byl cíl jasný. Po minulém kole zkusit porazit Starou Boleslav a dokončit kolo na druhém místě. Po celém odpoledni jsme opravdu před Starou Boleslaví měli před poslední disciplínou, koulí, bod náskok. Ten se podařilo ještě navýšit a o 10 bodů jsme Boleslav porazili. Jasným vítězem se stal opět Kolín.

Z výsledků je potřeba zmínit stopadesátku Štěpána Němce, kterou zvládl za 18,00 s. Robert Kótka zvládl 300 metrů dlouhou trať v čase 43,89 s. Na trati 200 m přek. se Štěpán Němec a Patrik Geist dostali pod hranici 30 vteřin (29,52 s resp. 29,95 s). Šimon Říha se popasoval s tratí 1500 m přek. za 5:16,00 min. Vojta Rozehnal pak výrazně pomohl družstvu v kouli, když dovrhl na značku 10,35 m.

Pochvalu za skvělý týmový výkon zaslouží rovněž Jan Parobek, Jan Pelant, Jirka Vencl, Štěpán Čančík, Jan Brych, Václav Mráz, Adam Adler, Lukáš Zelenka a Václav Marhoul.

Mezi žákyněmi si svoji premiéru hned v několika disciplínách odbyla Sára Bönischová, výbornou třístovku zaběhla Eliška Lacková (42,22 s), s tratí 200 m přek a s dálkou se perfektně popasovala Lea Bradová (30,15 s a 519 cm) a 1500 m přek. skvěle zvládla Viktorie Dorňáková (6:12,13 min.). Všechna děvčata byla mimo soutěž.

David Beneš

 

Sprinterský 3boj - sobota 18. 6. 2022    (ročníky 2016-2009)

V sobotu 18. 6. se na našem atletickém stadionu sešlo více než 110 mladých atletů od šesti do třinácti let, z toho přibližně dvě třetiny z domácího oddílu. Přivedl je sem poslední jarní domácí závod - Sprinterský trojboj. Soutěžící z kategorií minipřípravky, přípravky I a II, a mladších žáků se utkali v běhu na 30 metrů letmo, v běhu na 50
metrů (přípravky) / 60 metrů (žactvo) a 150 metrů.
Viděli jsme řadu výborných výkonů. Opory našich družstev přípravek a mladšího žactva trojboj využily, aby se udržely v závodním tempu nebo aby ještě posunuly své letošní nejlepší výkony. Ti nejmladší si přišli s chutí zazávodit a ukázali, že ani v nadcházejících sezónách se nemusíme o osud říčanské atletiky bát.

Petr C.

3boj_vysledky_dívky    3boj_výsledky chlapci     fotky 3boj

KPD přípravek - 3. kolo aneb ve šlépějích Emila Zátopka

 

Byly to krásné závody... fantastické počasí, děti zářily, užívaly si společnosti kamarádů a radosti z pohybu, a k tomu po celou dobu běhaly a skákaly ve šlépějích Emila Zátopka. Třetí kolo se totiž odehrávalo na stadionu v Houštce, vybudovaném v roce 1950. A od roku 1951 zde padlo 32 světových rekordů, z nichž 14 patří právě Emilu Zátopkovi. Pravda, naši atleti již neběhali po škváře, ale po moderním umělém polytanovém povrchu na oválu 400 m se šesti drahami po obvodu.

Postavili jsme opět 3 plnohodnotná družstva, byť nám v pátek odpadli tři atleti kvůli zdravotním problémům (ach ty školy v přírodě... :) 

Opět byli v týmu atleti zkušení, kteří se v konkurenci rozhodně neztratili, pár volných míst jsme nabídli mladším ročníkům, jež si takovéto závody vyzkoušely zcela poprvé. Věřím, že je tento zážitek posunul o pěkný kus dál.

Po nám důvěrně známých disciplínách sprint 50m, hod krikeťákem a dálce se na závěr se běžela štafeta 8x 100 m. Štafeta je vždy adrenalin, a to nejen pro závodníky, ale i pro trenéry, kteří musí během chvilky rozestavit děti na neznámém stadionu a vysvětlit jim, kdo běží v dráze, kdo a kde sbíhá a těm mladším i to, komu předat kolík a že to zvládnou. Ten, kdo zrovna není na oválu, fandí z plných plic.

Jako třešinku na dortu ke krásným zářitkům bereme to, že se naše Áčko vyhouplo z 6. místa na místo 5..

 

Atletice zdar, KPD zvlášť!

Eva

2. KOLO KPD v Kolíně

4. 6. jsme se sešli v Kolíně na 2. kole krajských přeborů dorostu a juniorů.
Naše družstvo dívek se umístilo na 8. místě s 22 body. Doufám, že do dalšího kola bude účast větší.
Nejvíce bodovanou dorostenku v našem družstvu byla s 9 body Vanesa Vrbová, která získala krásné 2. místo na 1500 m.
Naši chlapci, kteří hostují v Kolíně, se za své výkony nemusejí stydět, protože značně přispěli ke kolínskému úspěchu.
Stejně tak naše holky, které hostují v Nehvizdech zanechaly 90 bodový příděl pro vítězné družstvo Nehvizd.
Všem závodníkům moc gratuluji a přeji ještě o kousek lepší výkony ve 3. kole.

Výsledky

Mirek L.

Výlet na Zlatou tretru

nejezdíme jen za svými závody, na soustředění atd., ale někdy i není špatné vzít děti a jejich rodiče na výlet třeba na velké závody.
31.5. jsme zajeli do Ostravy na velmi známý mítink Zlatá Tretra, kde nebyli k dívání jen světoví šampioni, ale i naše mladičká atletka 
Olívie Greenová, která se dostala do předzávodu mítinku na finále 300m. I když náš fanouškovský hlouček nebyl tolik vidět, tak byl o to více slyšet. Když Olivie vyhrála, tak nemohl tento mítink pro nás lépe začít.
Po získání selfie a podpisů od některých hvězd, jsme nasedli v podvečer na poslední Regiojet z Ostravy a dorazili domů v pozdních hodinách.
Uvidíme se snad někdy i na dalším výletě, a třeba by to nemuselo být jen za sportem.
Se sokolským nazdar!

Mirek L.

 

MISTROVSTVÍ ČR ve víceboji

v pátek a sobotu 3. - 4. 6. se v Edenu na pražské Slavii utkali ti nejlepší vícebojaři České Republiky.

Náš oddíl má jednoho z nejlepších vícebojařských dorostenců České Republiky a to je něco, na co můžeme být jako oddíl velmi pyšni.
Vojta Šašek obsadil krásné 4. místo 6.211 b. Tento bodový zisk je obrovským úspěchem, ale není zadarmo. Je za ním velká chuť vyhrávat, tréninkové nasazení a hlavně trpělivá dlouhodobá práce. Nechyběl na žádném důležitém soustředění, byl vždy u těch nejdůležitějších tréninků a závodů a proto výkonnostní růst u něj šel velmi strmě nahoru. Budoucnost tohoto závodníka je na nejlepší cestě se dostat k ještě vyšším cílům.
Druhým nominovaným atletem na MČR ve víceboji byla Lea Bradová, která v nabité konkurenci starších žákyň obsadila krásné 14. místo  s 4.276 b.
Lea si s těžkým závodem poradila velmi dobře, protože tento bodový zisk je druhým nejlepším ziskem v našem oddílu a jejím osobním rekordem.
Oba naši atleti mají ještě velké rezervy, proto si můžeme být jistí, že se budou krůček po krůčku posouvat vzhůru a jejich výkony gradovat. 
Jsou před námi MČR jednotlivců dorostu a juniorů v Ostravě, kde se forma u našich atletů může ještě vyladit a třeba přijdou v ten pravý čas osobní rekordy a rekordy oddílové. To by bylo to správné načasování formy.
Vojtovi a Lee všichni v oddíle moc gratulujeme za skvělé výkony a děkujeme za perfektní reprezentaci!

Výsledky

Mirek L.

 

EVROPSKÁ MÍLE 2022

pár naších atletů se přidalo k sokolskému projektu Evropská míle 2022. 

Sokol Říčany se prezentoval projektem "Přijďte nám pomoct zdolat co nejvíce mil" pod názvem "160 Mil v Říčanech". Všechny oddíly od mini po dospělé včetně našich seniorů se pustily do nelehkého úkolu, ale všichni se do toho pustili se sokolskou odvahou.
Za atletiku se zůčastnilo 28 atletů ze skupiny Mirka a Pravoše, kteří běhali na sokoláku a celkem uběhli před, ale i během tréninku úctihodných 110km.
Všestrannost se u sokolovny může pochlubit výsledkem 452km, kde běžců bylo 18 a 77chodců seniorů. Je vidět, že pohyb pro sokoly není cizí, obzvlášť uznání zaslouží naši senioři.

Mirek L.

Vítězka Čokoládové tretry 2022 je z Říčan

Olivii Greenovou čekaly 30. a 31. května perné dny. Tato naše atletka si vyzkoušela formát velkých mítinků, a to včetně rozcvičovacího stadionu či svolavatelny. Kdo sledoval naše předchozí příspěvky, možná zaregistroval, že se Olivia v březnu ve Vyškově kvalifikovala do semifinále Čokoládové tretry v běhu na 300 m. Jak čas ukázal, ve Vyškově zaběhla nejrychlejší čas ze všech základních kol na území ČR. Ještě na ni však čekaly soupeřky ze Slovenska, které naběhaly rychlé časy ve slovenském finále.

V pondělí 30. května běžela Olivie semifinále, ve kterém měla jasný cíl, postoupit do úterního finále. S chladnou hlavou a jasnou vidinou postupu suverénně rozběhla hned první z rozběhů. Ten se jí podařilo vyhrát ve velkém osobním rekordu a nikdo ze soupeřek ji už nedokázal překonat. Druhá závodnice v cíli ztrácela téměř vteřinu.

O den později už šlo do tuhého. V úterý se v rámci programu Zlaté tretry konalo rovněž finále Čokoládové tretry, na které Olivii přijela fandit třicítka atletů, trenérů a rodičů z Říčan. A za to všem moc děkujeme!

Za rychle se plnících tribun ostravského atletického stadionu Olivia do finále vstoupila v úplně stejné formě jako do semifinále. Velice rychle dokázala smazat hendikepy na závodnice ve vnějších drahách a po výběhu zatáčky jasně vedla. V cíli jí z náskoku zbylo půl vteřiny a naprosto neuvěřitelně se tak popasovala s velkým tlakem favoritky. Opět si vylepšila osobní rekord na 45,72 s. Olivii už nikdo nesebere to, že je vítězkou Čokoládové tretry v běhu na 300 metrů. A to je fantastické.

Kdo z našich atletů navíc může říci, že absolvoval rozcvičku se sestrami Velďákovými, byl v jednu chvíli na atletické dráze s Tinou Šutejovou, Sarou Kolakovou, Nikolou Ogrodníkovou či Richardem Kiltym a cenu mu předával Jan Železný? A to je pouze malý zlomek hvězd, které se na Tretře objevily. Atletika Říčany v Ostravě rozhodně zanechala velkou stopu.

Olivii posíláme veliké gratulace.

David Beneš

Výsledky, video (záznam závodu v čase 2:45), fotogalerie čokoládové tretry 2022

Nábor dětí do atletického oddílu ve školním roce 2022/23

Volná místa ve skupinách žáků a dorostu viz detailní popis tréninkových skupin.

 

Zapojení rodičů do činnosti oddílu

Trvale platí náš zájem o zapojení aktivních rodičů do dění oddílu. V ideálním případě kvalifikovaných pro sportovní vedení dětí, případně ochotných si kvalifikaci doplnit minimálně formou základního školení (dva víkendy).

V případě nabídky jakékoli pomoci trenérům minipřípravky (2015-2016) pište na e-mail trenérů těchto skupin.

V ostatních případech se obracejte na jednotlivé trenéry starších dětí.

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY

VýsledkyFotogalerie I, Fotogalerie II, Fotogalerie III, Vzpomínkové VIDEO

STAV SBÍRKY - ukončení

Dary celkem k 26. 10.  2017 190 347,00 Kč
výdaje na stavbu:
stavební dozor
skříňky pro skok o tyči
nová vstupní brána
vstupní branky
chráničky na sloupy
krycí plachty na doskočiště
vícepráce
   
Zůstatek na účtu 0,00 Kč

Dnem 26. 10. 2017 skončila veřejná sbírka. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na modernizaci sokolského atletického stadionu.

Novinky

Akademie T. J. Sokola Říčany a Radošovice

29.05.2022 12:31
příznivci říčanského sokola se mohli na letošní akademii těšit na nové cvičební sestavy všech oddílů. A to...
>>

Starší žáci v boji o finále A

27.05.2022 12:30
V pátek 27. 5. pokračovala v Kolíně soutěž družstev staršího žactva. Po třetím místě našich chlapců z prvního kola...
>>

Krajské Přebory ve vícebojích v BENEŠOVĚ

22.05.2022 12:29
21. a 22. 5. se vícebojaři Středočeského kraje utkali v krásném prostředí benešovského atletického areálu. Hlavním...
>>

Jarní Atletické Závody

15.05.2022 12:25
Třetí květnová slunečná neděle nás přivítala na druhých oddílových závodech, které považujeme na organizaci za jedny z...
>>

KPD přípravek - 1. kolo je zdárně za námi

13.05.2022 12:27
V pátek 13. května vyrazil autobus plný 31 odhodlaných závodníků ročníků 2011-2014, řízený neméně odhodlanou řidičkou...
>>

Sokolské ocenění za sportovní aktivitu

09.05.2022 12:24
Rok 2021 byl v našem atletickém oddíle velmi úspěšný jak v halové sezoně, tak i venku. Získali jsme několik důležitých...
>>

Krajské přebory starších žáků

08.05.2022 20:49
v neděli 8. 5. se na kladenském stadionu Sletišti konal krajský přebor staršího žactva a zároveň nominační závod na...
>>

Krajské přebory dorostu a juniorů v Kolíně

07.05.2022 20:47
7. 5. nám opět naši dorostenci a junioři udělali velkou radost. Všichni účastníci si buď udělali osobní rekord a...
>>

Pětiboj v Nehvizdech

05.05.2022 20:46
Ve středu 5.5. se Tomáš Barták a Lukáš Tošovský zúčastnili pětiboje mladšího žactva v Nehvizdech. Pro oba dva to byla...
>>

Veřejné závody

02.05.2022 20:46
Sezona u našich atletů začala poměrně zostra a už teď mají za sebou hned několik závodů. Kromě závodů družstev a...
>>
Všechny články

Záznamy: 1 - 10 ze 230

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode