Propozice a registrace od 22. 9.

Oddílové tabulky

Hledáme vhodný způsob (jednoduchá správa, uživatelská přehlednost) zobrazení našich aktuálních i historických oddílových výkonů. Jako jednu možnost, do veřejné diskuze, uveřejňujeme přehled výkonů v dálce. Tabulka je redukovaná na nejlepší výkon atleta v kalendářním roce.

google tabulka

Tabulku otevřete v aplikaci Tabulky google. Tabulka obsahuje ještě druhý list s kontingenční tabulkou - přehled po jednotlivých atletech s jejich nejlepším výkonem v kategorii. Ve filtrech máte přednastaveno několik základních zobrazení - výkony aktuálního roku, dívky, chlapci a jednotlivé kategorie. Za zpětnou vazbu děkujeme na FB v diskuzi pod příspěvkem s uvedenou tabulkou, případně na e-mail: registrace.ao@seznam.cz.

EVROPSKÉ HRY V BRNĚ - EKAG

Na 14. ročníku evropských atletických her, náš oddíl reprezentovalo 6 dětí, které si "čichly" k atmosféře větších atletických závodů. Konkurence, která na tomto ročníku byla, byla opravdu obrovská. Některé výkony byly spíše juniorské než žákovské.

Atmosféra dělá divy, a to pocítily i naše děti. Z 1750 startujících jsme přivezli bronzovou medaily z koule (Vojta Šašek 13,05) a dvě čtvrtá místa za kriket (Karolína Lacková) a za 600 m (Patrik Geist). Určitě to byla úspěšná výprava a možná, že v příštích ročnících nás pojede víc a bude těch krásných medailí o trochu více.

Děkujeme atletům (Vrbová, Dolanová, Lacková, Geist, Šátek, Šašek) za zviditelnění našeho oddílu!!!

Video - nástup družstev

FINÁLE B staršího žactva

Starší žákyně vyhrály finále B

v neděli 8. 9. se konalo finálové (B) klání starších žáků/kyň ve Vlašimi. Našim dívkám o kousek uteklo finále A, které si nejspíše nechávají na příští rok. Kluci, které v příštím roce výrazně posílí tým dnešních mladších žáků si příští rok taky mohou splnit finálové cíle.

Nicméně naše holky výrazně převálcovaly všechny své soupeřky a s obrovským náskokem vyhrály celé B finále. Tím si tak trochu  spravily chuť, že se nedostaly do bojů s těmi nejlepšími.

Klukům se tak nedařilo jako dívkám, ale výsledky jednotlivců byly skvělé. V součtu bodů to bohužel v malém počtu závodníků našeho družstva nestačilo. Doufejme, že v příštích letech bude větší zájem chlapců závodit, tak jak to ukazují naše starší žákyně.

Gratulujeme!!!

JSME VE FINÁLE !!!

Jak již titulek naznačuje, tak naše mladší žákyně postoupily do finále středočeského kraje. A tak cíl, který jsme si před třemi roky dali, se naplnil. Je to zatím největší úspěch říčanské atletiky v žákovských kategoriích v kolektivních závodech. V našem kraji je obrovská konkurence a proto takové nadšení.

Kluci bohužel ve 4. kole zůstali na chvostě a do finálových bojů jim chyběla spousta bodů i z kol předešlých.

Přesto jim děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Držme pěsti našem dívkám a 21. 9. v Kutné Hoře naviděnou.

Výsledky

Příměstské soustředění našich žáků

od 19. 8. se na našem sokolském hřišti konalo jako každoročně týdenní soustředění, které mělo za úkol rozhýbat a zároveň dostat děti do přiměřené kondice. To se do jisté míry povedlo. Protože děti čeká nabité závodní září, tak většina atletů pokračovala v tréninkovém tempu až do konce srpna, aby je jejich supeři nepřekvapili.

Přes "bolavé tréninky", které děti absolvovaly, soustředění proběhlo v pohodové a zábavné atmosféře.

Držíme pěsti do podzimních bojů o medaile!

Nábor dětí do atletického oddílu ve školním roce 2019/20

Volná místa ve skupinách žáků a dorostu viz detailní popis tréninkových skupin.

Zapojení rodičů do činnosti oddílu

Trvale platí náš zájem o zapojení aktivních rodičů do dění oddílu. V ideálním případě kvalifikovaných pro sportovní vedení dětí, případně ochotných si kvalifikaci doplnit minimálně formou základního školení (dva víkendy).

V případě nabídky jakékoli pomoci trenérům minipřípravky (2013-2014) pište na e-mail trenérů těchto skupin.

V ostatních případech se obracejte na jednotlivé trenéry starších dětí.

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY