Hledáme zájemce, který by na sokolském hřišti od 1.9.2020 převzal úklid šaten a sociálního zařízení – +/- jedna hodina práce 5x týdně. Jedná se o práci v režimu Dohody o provedení práce, popř. OSVČ. 130 Kč/hodinu. Vhodné i pro studenty. V případě zájmu napište Vendule Höfinghoff (vahi@hoefi.cz).

Rozpis tréninkových skupin 2020/21

Během června probíhaly přesuny mezi jednotlivými skupinami. V průběhu prázdnin bude řešen nábor dětí na volná místa v jednotlivých tréninkových skupinách.

Atletické soustředění - příměstský tábor, 24. - 28. 8.

Pro atlety našeho oddílu ve věku 8 - 12 let.

Základní informace (pdf)

Kapacita soustředění je naplněna

Informace a přihlášky na 23. ročník atletického desetiboje v Říčanech

Veškeré informace o závodě včetně registrace v záložce DESETIBOJ nebo přímo po kliknutí ZDE 

Sokol Grand Prix - Youth Atletics

I když jsou prázdniny v plném proudu, tak pár našich závodníků zavítalo na sokolské závody a to Sokol Grand Prix, kdy se každoročně v Kolíně setkávají a to nejen sokolské oddíly. Přes nepřízeň počasí, které bylo spíše aprílové si naši atleti přivezli buď nové osobní rekordy, nebo cenné kovy.

Děkujeme všem za reperzentaci Sokola Říčany!!

Výsledky

KP přípravek - jaro

Během letošní zkrácené jarní atletické sezóny se nakonec do termínové listiny vešly dvě z původně tří plánovaných kol krajského přeboru družstev v kategorii přípravek. Jako už tradičně, obě kola se odehrála na stadionu v Čelákovicích. Jak 5. 6. tak i 19. 6. v barvách našeho oddílu startovaly tři týmy, což nás velmi těší. Celkem se do závodů zapojilo 35 dětí ročníků 2009, 2010, 2011 a 2012.

Přes drobné nepříjemnosti, jako nálety hmyzu na naše žlutá trika během 1. kola a vytrvalý déšť během 2. kola., nás zavody bavily, získali jsme spoustu zkušeností a přivezli si domů hromadu dobrých výkonů a osobních rekordů.

V září nás čeká ještě třetí kolo a celokrajské finále. Věříme, že i po prázdninách budou mít děti chuť závodit, a že se znovu předvedeme v plné síle.

Víceboje v Nové Včelnici

I když již začaly prázdniny, tak i přesto se v neděli 5. 7. sešlo pár našich atletů na dvoudenních vícebojařských závodech v Nové Včelnici v jižních Čechách.. Účast na takových závodech vyžaduje již určitou zdatnost a atletické dovednosti. Proto jsme rádi, že se poprvé v našem oddíle našlo pár atletů, kteří se nebáli poprat např. s překážkami, oštěpem, diskem, skokem o tyči a pod.

Zástupkyní mladších žáků byla Lea Bradová, za starší žákyně pak nastoupila její sestra Kristýna Bradová, Karolína Lacková, za kluky Štěpán Kus, Matěj Kovář a Vojta Šašek.

Výsledky, které někteří naši závodníci předvedli, byly nad očekávání trenérů. Jen namátkově překážky Vojty a Kristýny, 150 m holek, Vojtův oštěp, tyčka chlapců atd.

Všem gratulujeme za skvělou reprezentaci a zdárné ukončení víceboje!

Výsledky

6 zlatých na Krajských přeborech žáků

 

Úspěšná výprava našich starších žáků si přiveza ve středu 1. 7. z Kladna 1 bronzovou a 6 zlatých medailí. Náš oddíl byl nejúspěšnějším oddílem (spolu se Starou Boleslaví) v počtu zlatých medailí. Naše výprava byla sice 4x méně početnější než u ostatních oddílů, ale zato úspěšná. Je to ta nejlepší prezentace naší říčanské sokolské atletiky.

Jmenovitě ůčastníci: Vojta Šašek 3 zlaté, Kristýna Bradová 2 zlaté, Karolína Lacková 1 zlatá, Ondra Šátek 1 bronzová, Mája Hanko, Adina Stejskalová, Vája Bartáková, Bára Dolanová, Štěpán Kus, Matěj Kovář.

Všem vám děkujeme za bezvadnou repezentaci !!

Výsledky

2. kolo KP STŽ družstev ve Vlašimi

V pátek 26. 6. se konalo již 2. kolo družtev starších žáků a žákyň. Vypadá to, že finále kluků a snad i holek je na spadnutí. Samouřejmě nesmí se to zakřiknout, a i když nejsme tak početná skupina jako konkurenční oddíly, tak naopak máme sílu v jednotlivých závodnících, a to je skvělé.

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci!

Výsledky

Překážkový trojboj ve Zlatníkách

Ve čtvtek 25. 6. byl náš oddíl pozvaný na víceboj do sousedních sokolských Zlatníků na překážkový sprint, skok daleký, hod raketkou a sprint hladký.

Závod byl pro všechny kategorie a naše účast byla v počtu 8 dětí. Ale i v takovém počtu jsme si přivezli 6 kovů ze stupňů vítězů.

Jsme rádi, že děti chtějí, ještě než začnou prázdniny, využít tak skvělé závody.

Gratulujeme všem zúčastněným.

3. ročník výškařského závodu

ve středu 24. 6. se konal již potřetí výškařský oddílový závod. Přes skromný počet závodníků, kterých bylo 27, byl ozdoben skvělými výkony. I malé děti (ročník 2010, 2009) by se nemusely za své výkony, na jakýchkoliv závodech ve svých kategoriích, stydět. Všichni účastníci překonali laťku vyšší než 110 cm.

Všem závodníkům děkujeme za úsilí, se kterým do závodů šli!

Se sokolským nazdar přejeme všem krásné prázniny

Sříbrná medaile na Krajském mistrovství dorostu

Ano, naše atletika má první venkovní medaili z této kategorie. Zasloužila se o ni Lucka Jonáková 13. 6. 2020 na Kladně během na 800 m v čase 2:24,59.

Je to pro naší atletiku další krůček a zároveň úspěch, který v této kategori máme. Je to už kategorie 16 a 17 let, a to se atletika už musí brát trochu vážneji, aby se úspěch dostavil.

Lucko, děkujeme!!!

Spolu na startu

1.6. začala oficiálně posunutá atletická sezona roku 2020. Na 173 stadionech v republice, včetně toho našeho, probíhaly atletické mítinky. Jednalo se o největší světovou atletickou akci, kterou pochválil i šéf světové atletiky Sebastian Coe. V Říčanech se místní atleti a atletky z kategorií mladšího a staršího žactva utkali ve skoku dalekém. Ti starší si k tomu ještě přidali hod oštěpem. K vidění byla celá řada zajímavých výkonů, zároveň ale bylo znát, že zatím nikdo není rozzávoděný. Nicméně celý červen budeme pokračovat ve smršti závodů. Těmi hlavními jsou krajské přebory jednotlivců a družstev.

Trenéry, kteří se podíleli na tomto projektu s Českým atletickým svazem v Říčanech, byli: David Beneš, Mirek Lacko a Zdeněk Hercik, který zajistil online přenos na FB našeho oddílu.

Fotogalerie

Video Českého atletického svazu

2. kolo KPD mladšího žactva

V pátek 12. 6. proběhlo v Čáslavi 2. kolo krajského přeboru družstev mladšího žactva. Bohužel bylo z našich řad přihlášeno poměrně málo závodníků a ještě méně jich dorazilo na sraz. Celkově v sestavě 6 žákyň a 6 žáků družstva obsadila osmé, respektive deváté místo, takže postup do finálových bojů je po tomto kole opět vzdálen o něco dál. Již 20. června nás ale čekají krajské přebory jednotlivců v této kategorii.

Výsledky

Veřejné závody na Jeseniově

Závodní období se rozběhlo na plné obrátky, čehož se snažíme využít na maximum, jelikož závod je nejlepší trénink. Výprava dvou mladších žákyň a dvou starších žákyň tak startovala v pondělí 8.6.2020 na závodech, které pořádal sportovní klub při ZŠ Jeseniova. Byla to ideální nabídka k vyzkoušení překážek, dálky a koule a jako bonus si 3 závodnice zaběhly 150 metrů. Netrhaly se žádné rekordy, ale blíží se krajské přebory a toto střetnutí bylo ideálním tréninkovým závodem.

Výsledky

Jarní brigáda - pátek 12. června 2020  -  pozor, nový termín !!!

 
Nová doba dává nové výzvy. Tradiční jarní brigáda bude tudíž jiná a na jiném místě:
 
Hlásit se můžete zde:
 

1. kolo staršího žactva, Kolín

 

5.6. jsme vyjeli jako každý rok na soutěže družstev. Naplnění malého autobusu byla první skvělá zpráva. Už dlouho se nestalo, že chybělo tak málo závodníků.  Panovala skvělá atmosféra a to je základ každého úspěchu. Po prvé, po čtyřech letech chlapci předčili v pořadí dívky. Samozřejmě, že díky Vojtoví Šaškovi, který vyhrál všechny 3 disciplíny a hodně pomohl družstvu. Je to ale soutěž družstev, proto pochvalu zaslouží celý tým.

Klukům celý náš oddíl děkuje za skvělou reprezentaci!!!. 3.místo je po prvním kole obrovský úspěch.

Dívky samozřejmě pochvalu zaslouží také, protože konkurence v této kategorii je tento rok opravdu veliká.

Výsledky

KP ve vícebojích mladšího žactva (1. kolo KPD)

Zajímavý nádech měl pro naše mladší žáky a žákyně pátek 29. května. Vlašim hostila krajský přebor jednotlivců ve vícebojích. Touto dobou již všichni měli přes měsíc závodit, ale jak se říká: “Člověk míní, příroda mění.” Pětiboj byl pro všechny tedy vstupem do atletické sezony 2020 pod otevřeným nebem. A aby toho nebylo málo, rovnou jsme “smázli” dvě mouchy jednou ranou, protože tento závod byl zároveň 1. kolem krajského přeboru družstev mladšího žactva. V této soutěži se prvních 5 družstev podívá do zářijového finále.

Hned od začátku bylo na všech vidět, že teprve začínají. Nedaly se očekávat rychlé časy nebo daleké skoky a hody. Všichni začali na rovince s překážkami, kterou z našich 9 chlapců a 9 děvčat na startu zvládla nejlépe časem 10,25 s Lea Bradová. Stejně tak si počínala ve skoku dalekém (403 cm) a ve sprintu na 60 m (8,92 s).

Lea tedy začala sezonu úspěšně - z 96 děvčat na startu obsadila skvělé 5. místo. Nutno říci, že je v kategorii mladšího žactva prvním rokem a před ní skončila pouze děvčata o rok starší.

V kategorii chlapců pak skončil nejlépe Vašek Marhoul, který obsadil 15. místo. K tomu mu výrazně pomohla dobře bodovaná závěrečná disciplína, běh na 800 metrů, kterou zvládl za 2:42,01 min.

V soutěži družstev to bude ještě tuhá bitva. Po sečtení prvních 10 závodníků z každého družstva vzešlo pořadí. Chlapci skončili pátí. Děvčata osmá. Druhé kolo nás čeká 12.9. v Čáslavi.

Výsledky

Oddílové tabulky

Hledáme vhodný způsob (jednoduchá správa, uživatelská přehlednost) zobrazení našich aktuálních i historických oddílových výkonů. Jako jednu možnost, do veřejné diskuze, uveřejňujeme přehled výkonů v dálce. Tabulka je redukovaná na nejlepší výkon atleta v kalendářním roce.

google tabulka

Tabulku otevřete v aplikaci Tabulky google. Tabulka obsahuje ještě druhý list s kontingenční tabulkou - přehled po jednotlivých atletech s jejich nejlepším výkonem v kategorii. Ve filtrech máte přednastaveno několik základních zobrazení - výkony aktuálního roku, dívky, chlapci a jednotlivé kategorie. Za zpětnou vazbu děkujeme na FB v diskuzi pod příspěvkem s uvedenou tabulkou, případně na e-mail: registrace.ao@seznam.cz.

Nábor dětí do atletického oddílu ve školním roce 2019/20

Volná místa ve skupinách žáků a dorostu viz detailní popis tréninkových skupin.

 

Zapojení rodičů do činnosti oddílu

Trvale platí náš zájem o zapojení aktivních rodičů do dění oddílu. V ideálním případě kvalifikovaných pro sportovní vedení dětí, případně ochotných si kvalifikaci doplnit minimálně formou základního školení (dva víkendy).

V případě nabídky jakékoli pomoci trenérům minipřípravky (2013-2014) pište na e-mail trenérů těchto skupin.

V ostatních případech se obracejte na jednotlivé trenéry starších dětí.

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY

VýsledkyFotogalerie I, Fotogalerie II, Fotogalerie III, Vzpomínkové VIDEO

STAV SBÍRKY - ukončení

Dary celkem k 26. 10.  2017 190 347,00 Kč
výdaje na stavbu:
stavební dozor
skříňky pro skok o tyči
nová vstupní brána
vstupní branky
chráničky na sloupy
krycí plachty na doskočiště
vícepráce
   
Zůstatek na účtu 0,00 Kč

Dnem 26. 10. 2017 skončila veřejná sbírka. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na modernizaci sokolského atletického stadionu.

Novinky

Žákovský atletický den - 4boj

05.10.2019 22:31
5.10. se konaly poslední velké závody letošního roku na sokolském oválu pořádané naším oddílem. Říjen je již měsíc...
>>

Víceboj - O nejlepšího Nymburáka

29.09.2019 15:30
v neděli 29. 9. se kolal víceboj, který každoročně navštěvují naši atleti. I tentokrát náš oddíl reprezentovaly naše...
>>

MČR žáků a žákyň

23.09.2019 10:56
O víkendu 20. - 23. 9. měl náš oddíl v Kolíně na nejprestižnějším individuálním závodě staršího žactva této...
>>

FINÁLE KRAJSKÉHO PŘEBORU PŘÍPRAVEK

22.09.2019 22:44
V neděli 22. 9. se v Berouně konalo finále přípravek. Náš oddíl jako každoročně nesměl chybět. A tak v silné...
>>

HOLKY VYBOJOVALY STŘÍBRO

21.09.2019 21:13
Sen se stal skutečností! Mladší žákyně si přivezly v sobotu 21. 9. z Kutné Hory obrovský úspěch. Stříbrná medaile z...
>>
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode