Aktualizovaná termínovka 2023

závody významné pro náš oddíl - odkaz zde

Rozpis tréninkových skupin 2022/23

aktualizace k 6. 6. 2023,  odkaz na soubor pdf ,  odkaz na detail treninkových skupin

Skupiny, u kterých je uvedeno "NAPLNĚNÁ" již nepřijímají další členy.

Pozvánka na sprinterský trojboj - sobota 17. 6. 2023

Propozice

GDPR

Přihlašovací formulář PŘÍPRAVKY, přihlašovací formulář žákovské kategorie - neregistrovaní.
Žáci našeho oddílu se přihlašují prostřednictvím svých trenérů na ČAS. Na ČAS se rovněž přihlašují registrovaní atleti ostatních oddílů.

Registrace do 15. 6. 2023 do 20:00.

KPD přípravek, pátek 2. 6. 2023 - 2. kolo (Nehvizdy)

Na druhé kolo jsme opět vyrazili v plném počtu 30 atletů. Nutno podotknouti, že bez odvážlivců z ročníku 2014 bychom 3 družstva nepostavili, byť školy v přírodě, školní výlety, pořezané ruce a další zdravotní neduhy jsou přijatelnou omluvou.

Tentokráte jsme si otestovali hod krikeťákem, sprint 150 m, skok daleký a na závěr štefatu 8x 100 m. Ta je vzhledem k 4 stanovištím na 3 trenéry, třem družstvům po osmi dětech a skutečnosti, že prvních 400 m se běží v drahách a druhých 400 m v dráze první pěkný adrenalin. Vše jsme vzládli bez ztráty květinky - vlastně kolíku.

Po druhém kole si držíme krásné 3. místo. Všichni bojovali jak lvi a vzájemně se povzbuzovali.

Nemohu výslovně nezmínit 1. místo Oskara Michala Hanka v hodu krikeťákem (39,15 m) a 5. místo Jakuba Hallera ve sprintu na 150 m (21,2 s), jež je zároveň novým oddílovým rekordem v jeho kategorii.

Pro třetí kolo, jež je za 3 týdny, nás čeká 600 m, medicinbal, skok daleký a štafeta 8x 50 m. Pevně věřím, že tuto výzvu přijmou zvláště starší ročníky.

fotky KPD 2.kolo     online.atletika.cz/vysledky/69101     výsledky_2 kolo.pdf

Medaile z krajského přeboru mladšího žactva ve vícebojích

Stará Boleslav hostila v pátek 26. 5. krajský přebor mladšího žactva ve vícebojích. Před atlety stál jednoduchý úkol, posbírat co největší množství bodů z šedesátky s překážkami, hodu krikeťákem, šedesátky, skoku do dálky a osmistovky. Ti nejlepší měli ještě naději, že se vměstnají do prvních 24 lidí v republikových tabulkách a pojedou 2.6. do Přerova na Mistrovství České republiky ve vícebojích. To měl před tímto závodem zajištěné akorát Tomáš Barták. Na KP jsme ho ale pro zranění krční páteře bohužel nemohli vidět soutěžit.

Na překážkách se od nás nejlépe prezentovala Olivia Greenová a Elen Cimprichová, které víceboj rozjely časy 10,30 s, resp. 10,53 s. Z chlapců si časem 11,21 s vedl nejlépe Tadeáš Kótka.

V hodu kriketovým míčkem jsme se bohužel nedočkali od našich závodníků hodu za 40 metrů. Nejblíže k tomu ale měli Václav Kadlec (39,89 m) a Karla Burdová (39,37 m). Za 35 metrů se pak ještě dostal Martin Jeřábek (35,78 m).

Šedesátkou nejrychleji prolétli Olivia (8,70 s), Elen (8,87 s) a Tadeáš (8,84 s). To byly od našich závodníků jediné časy pod 9 vteřin.

Čtyřmetrovými pokusy ve skoku dalekém nás potěšili Olivia (446 cm), Jolana Štěpánová (440 cm), Elen (422 cm), Andrea Běhalová (400 cm) a Martin Jeřábek (412 cm) a Tadeáš (407 cm).

Nejtěžší úkol na závodníky ale čekal úplně na konci. Na nepříliš oblíbené osmistovce se porvat o závěrečný příděl bodů. A kdo někdy už víceboje zažil, tak ví, že může rozhodovat každá desetinka.

Z chlapců osmistovku nejlépe zvládli Vašek s Martinem, kteří dokázali běžet pod 2:30. Konkrétně 2:24,73 min a 2:27,45 min.

U dívek jsme viděli dva časy pod 2:50. Jolana dokázala vylepšit oddílový rekord mladších žákyň na 2:32,94 min. Olivia si zase výrazně vylepšila osobák na 2:42,56 min.

Olivia (2484 bodů) tak obsadila celkové druhé místo a dokázala se vměstnat do sestavy pro nadcházející Mistrovství České republiky ve vícebojích, které proběhne 2.6. v Přerově. Na šestém místě dokončila víceboj Jolana (2376 b) a desátá byla Elen (2187 b).

Tadeáš byl sice na místě vyhlášený jako třetí nejlepší, po přepočtu bodů ale spadl na celkové čtvrté místo, když zaostal 10 bodů za medailí. Posbíral 1529 bodů. Vašek a Martin obsadili sedmé a osmé místo se ziskem 1465 b a 1372 b.

Nicméně zmínku si zaslouží všichni, protože všichni zaregistrovali řadu svých osobních rekordů. Za vzornou reprezentaci tedy děkujeme Olivii Greenové, Jolaně Štěpánové, Elen Cimprichové, Andree Běhalové, Karolíně Horáčkové, Karle Burdové, Lucii Šimůnkové, Nele Hudecové, Nině Štěpánové, Biance Havlíčkové, Adéle Kolkové, Nikol Praženkové, Ladě Kričfalušiové a Kristýně Říhové z řad děvčat. Z chlapců nás reprezentoval Tadeáš Kótka, Vašek Kadlec, Martin Jeřábek, Vojta Marhoul, Matěj Kafka a Daniel Hroch.

David Beneš

Výsledky

KPJ Beroun - sobota 20. 5. 2023

V sobotu 20. 5. se uskutečnil Krajský přebor jednotlivců mladšího žactva. Naše malá výprava, osm dívek a dva chlapci, byla na stadionu v Berouně dobře vidět, a to nejen kvůli jasně žlutým dresům.

Získali jsme tři medailová umístění: Tomáš Barták byl první v běhu na 300 metrů, Olivia Greenová druhá v běhu na 60 metrů překážek a Elen Cimprichová rovněž stříbrná ve vrhu koulí. Za zmínku stojí i dvě pátá místa - Karolína Horáčková v běhu na 1500 metrů a David Rott ve skoku do dálky. Také zbytek výpravy posuval svá osobní nebo sezónní maxima, jak se na prvním z vrcholů letošní dráhové sezóny sluší.

Děkujeme všem, kteří nás na krajském přeboru reprezentovali, a držíme palce v dalších závodech. Už za týden naše mladší žactvo čeká Krajský přebor ve vícebojích.

Petr C.

online.atletika.cz/vysledky/68443

fotky - KPJ_mlž_Beroun_2023-05-20

KPD přípravek, pátek 19. 5. 2023 - 1. kolo (Čelákovice)

 

S radostí vám oznamuji, že za sebou máme 1. kolo KPD přípravek. Jeli jsme v plném počtu 30 dětí. Do družstva A jsme podle nasadili nejzkušenější závodníky podle jejich výkonů v této a minulé sezóně. Vytvořili jsme tak silné družstvo, které svou nominaci obhájilo a vybojovalo pro nás po prvním kole krásné 3. místo. Nutno říci, že adeptů na tuto skupíinu máme více a pro každé další kolo je budeme opět pečlivě vybírat.

Družstvo B a C jsme rozdlělili podle tréninkových skupin. Přítomnost kamarádů zážitek umocňuje, v pauzách mezi disciplínami se pak utužují trvalá přátelství. Všichni reprezentujeme Říčany, každý však bojuje sám se sebou. 

Byl to fantastický zážítek, těším se na další kolo!

Děkuji rodičům, kteří dětem účast na takovýchto akcích umožní.

Eva

online.atletika.cz/vysledky/69100

fotky 1     fotky 2

Oddílový pětiboj mladšího žactva

V úterý 16. května mělo mladší žactvo možnost absolvovat na domácím stadionu oddílový pětiboj. Někdo si víceboj přišel vyzkoušet, někteří to brali jako přípravu na krajské přebory ve víceboji a někteří dokonce jako možnost kvalifikovat se na Mistrovství ČR. Počasí bylo větrné a chladné. I přesto ale bylo k vidění několik velmi povedených výkonů.

Mladší žáky opanoval Tomáš Barták, který nasbíral v součtu nový oddílový rekord 2305 bodů a zařadil se na průběžné třetí místo letošních republikových tabulek. V rámci průběžných výkonů zaznamenal rovněž posunutí svého oddílového rekordu ve skoku dalekém na 528 cm.

Napínavější souboj byl k vidění mezi žákyněmi. Od startu první disciplíny až do posledních metrů závěrečné osmistovky se o vítězství přetahovala dvojice Olivia Greenová a Elen Cimprichová. Olivia byla rychlejší na překážkách, Elen dál hodila kriketovým míčkem a rychleji zaběhla šedesátku. Olivia zase dál skočila do dálky. Několikabodový souboj tedy měla rozhodnout osmistovka. V ní nakonec více sil našla Olivia a nasbírala 2044 bodů. Druhá Elen měla 2029 bodů. Za zmínku určitě stojí i výkon 1707 bodů třetí Veroniky Dobiášové.

David Beneš

Výsledky

Starší žáci v boji o finále „A“

2. kolo mají za sebou družstva staršího žactva. To se konalo 12.5. v Kutné Hoře. Díky malému počtu žákyň, které se zúčastnily prvních dvou kol, už je téměř jisté, že dívky se o finále A prát nebudou (11. ve druhém kole). Ve hře jsou ale stále naši žáci. Ti i ve druhém kole obsadili 6. místo.

Chlapcům bodově především přispěl vítězný stýplař Šimon Říha, který vytvořil časem 4:56,71 min. nový oddílový rekord. Výrazný bodový příděl zaregistroval výkonem 40,36 s na trati 300 metrů Vašek Marhoul, na dvoustovce s překážkami časem 31,23 s Honza Brych a skokem přes 170 cm výškař Honza Parobek.

David Beneš

Výsledky

 

Šimon Říha jediným medailistou z KPJ staršího žactva

Hned den po mládeži o své krajské medaile zabojovali rovněž starší žáci. Jedinou medaili pro naši atletiku vybojoval Šimon Říha. Ten je neustále ve fázi zotavování, ale i přes to už je schopen zaběhnout 1500 m za 4:39,11 min. To mu v Kolíně vyneslo bronzovou medaili.

Další medaile už se bohužel nekonaly. Nejblíže jim ale v novém oddílovém rekordu (31,36 s) byla štafeta chlapců na 4 x 60 metrů a Vašek Marhoul na dvoustovce s překážkami. Ten ji zaběhl poprvé pod 30 vteřin a časem 29,81 s si výrazně vylepšil své osobní maximum.

David Beneš

Výsledky

 

Dvě překážkářské medaile z KPJ mládeže

Asi jeden z největších závodů v kraji absolvovali dorostenci a junioři v sobotu 6. května na kladenském Sletišti. Byl jím krajský přebor jednotlivců.

Celý závod pro nás zahájil Filip Antoš přímo fantasticky. Na trati 110 metrů překážek vytvořil nový oddílový rekord dorostenců. Poprvé se dostal pod 15 vteřin a časem 14,75 s bral stříbrnou medaili. Zároveň se tak zařadil k adeptům na boj o finále na Mistrovství ČR.

Filip celý den i zakončil. Opět se pral s překážkami, jenom prodloužil trať na 300 metrů. Bronzovou medaili získal za čas 41,84 s, což je rovněž nový oddílový rekord.

Nejrychlejší juniorkou v běhu na 800 metrů byla Lucka Jonáková. Jelikož ale malý počet juniorek nestačil na vyhlášení přeboru, běžela se ženami, kde obsadila třetí příčku s časem 2:26,05 min.

Čtvrté místo obsadila Eliška Kašparová na patnáctistovce dorostenek. Také v osobním rekordu 5:31,77 min.

Další výborné osobní rekordy za celé odpoledne rovněž přidali Kristýna Roedlová, Jáchym Šmolík a Matěj Hercik.

Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší atletiky.

David Beneš

Výsledky

Foto

 

KPD mladšího žactva - 2. kolo  (Houšťka, Stará Boleslav)

Krajský přebor mladšího žactva pokračoval v pátek 5. 5. druhým kolem, opět na stadionu v Houšťce ve Staré Boleslavi. Na srazu se sešlo 27 dětí, o jedno více než před dvěma týdny na první kolo. Tým doplnilo několik nováčků, kteří se rozhodně neztratili.

Dívky se ziskem 62 bodů bezpečně obhájily 4. místo. Dokázaly v jedné disciplíně zvítězit, jednou skončily druhé a jednou třetí.

Klukům vyšlo druhé kolo skoro ideálně. Vybojovaných 122 bodů jim stačilo na 2. místo. Za vítězným domácím týmem zaostali o pouhé dva body a zatím bezpečně míří do krajského finále A. Připsali si čtyři první místa, dvě druhá a dvě třetí.

O kvalitě předvedených výkonů svědčí i fakt, že padly hned čtyři oddílové rekordy v kategorii mladšího žactva:

  • Ve skvělé formě závodící Tomáš Barták posunul svůj nejlepší čas na 60 m překážek na 9,26 s a v běhu na 300 m na 41,30 s.
  • Karolína Horáčková vylepšila vlastní rekord v běhu na 1500m na 6:03,12 s.
  • O poslední zápis do statistik se postarala štafeta 4x300m ve složení Kótka - Kadlec - Jeřábek - Brejcha výkonem 3:07,74 s.

Petr C.

pár fotek zde

1. kolo KPD staršího žactva

Starší žactvo zahájilo svoji pouť soutěží družstev 28. dubna v Čáslavi. Sestava sice nebyla nejsilnější, ale za to odhodlaná bojovat o každý bod. Bohužel stejně jako v loňském roce nám do formy jednotlivých závodníků vstoupily školní soutěže. Někteří ze závodníků tak měli v nohách dopolední pětiboj. To je pak samozřejmě už znát.

Žáci mají v soutěži 13 družstev. Naše bodové součty nakonec stačily na 6. místo. Žákyně byly desáté, když je v soutěži 16 týmů.

Z individuálních výkonů je potřeba jmenovat šedesátku nováčka na závodech Vincenta Ocha, který ji zaběhl při své premiéře za 7,95 s. Po zranění se vracející Šimon Říha zvládl patnáctistovku za 4:44,42 min. Vašek Marhoul proběhl trať 200 metrů překážek za 31,07 s a Honza Parobek skočil 167 cm do výšky.

David Beneš

Výsledky

 

KPD mladšího žactva - 1. kolo (Houšťka, Stará Boleslav)

V pátek 21. 4. zahájili mladší žákyně a mladší žáci nový ročník krajského přeboru družstev. Na 1. kolo do Staré Boleslavi jsme se vydali s téměř kompletními týmy. Na srazu se sešlo 14 holek a 12 kluků. Snad se nám podaří pro další kola obě družstva doplnit až na plný počet 15 závodníků.

Dívky získaly 68 bodů a v konkurenci dalších sedmi týmů skončily čtvrté. Podařilo se jim vybojovat dvě druhá a dvě třetí místa. Kluci bojovali s dalšími šesti týmy, připsali na své konto 98 bodů a skončili celkově na výborném třetím místě. V pěti disciplínách dokázali zvítězit, k tomu přidali jedno druhé a jedno třetí místo.

Další kolo, kde se budeme snažit své pozice udržet nebo ještě vylepšit, nás čeká už 5. 5. opět ve Staré Boleslavi.
 
Petr C.

online.atletika.cz/vysledky/68180     fotky KPD_mlz_2023-04-21_1.kolo

Mistrovství ČR v přespolním běhu

První duben si přichystal do Jablonného nad Orlicí pravé aprílové počasí. Právě tam probíhal národní šampionát v přespolním běhu mládežnických kategorií. Od nás do Jablonného odcestovalo 8 nadějí. Kategorie byly opravdu našlapané. Důkazem je zhruba stovka startujících v každé z nich. Sešli se zde medailisté z osmistovky, patnáctistovky a delších distancí. Takže opravdu to nejlepší, co v ČR na těchto tratích najdeme.

Nejlepšího umístění z našich borců dosáhl Šimon Říha v kategorii staršího žactva. Ten doběhl na 14. místě. Do první dvacítky se vešel ještě Tomáš Barták, který v mladším žactvu proběhl cílem jako 15. a dorostenka Eliška Kašparová zafinišovala na místě 20.

Největší zastoupení jsme měli v kategorii mladších žákyň. Poslední závod v našich barvách absolvovala Sofie Erbsová. Rozloučila se s námi 22. místem. 31. doběhla Jolana Štěpánová a 87. Adéla Dvorská.

Za mladší žáky nastoupil ještě Václav Kadlec. I ten si počínal výborně a zapsal 22. místo. Ve starších žákyních doběhla na 70. místě Adéla Strnadová.

Všem běžcům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho oddílu.

David Beneš

VÝSLEDKY

 

KP v přespolním běhu

V prosluněný, avšak chladný, poslední březnový víkend vyrazila čtyřicítka našich atletů a atletek bojovat o krajské tituly do Čáslavi. 81. ročník Běhu sady Vodranty byl již poněkolikáté krajským přeborem v přespolním běhu.

Na nejvyšším stupni stanul Tomáš Barták v kategorii mladšího žactva. Hned za Tomášem si pro druhé místo doběhl Martin Jeřábek. V kategorii elévů vybojoval stříbro rovněž Mateo Harčár. Bronzovou medaili si domů odvezla dorostenka Eliška Kašparová a Kristýna Strnadová. Ta ale závodila ještě v kategorii elévů.

Dalších 11 našich atletů se dokázalo dostat do nejlepší desítky. Dodatečnou medaili získala i Jolana Štěpánová. Tu ve výsledcích sice najdeme jako sedmou nejlepší mladší žákyni, ale díky rozděleným běhům jednotlivých ročníků, byla Jolana klasifikována jako nejrychlejší atletka ročníku 2011.

Do závodu se zapojil i čerstvě zvolený místopředseda oddílu, Zdeněk Hercik, který se na výbornou popral s nejdelší desetikilometrovou tratí.

David Beneš

VÝSLEDKY

Nábor dětí do atletického oddílu ve školním roce 2022/23

Volná místa ve skupinách žáků a dorostu viz detailní popis tréninkových skupin.

 

Zapojení rodičů do činnosti oddílu

Trvale platí náš zájem o zapojení aktivních rodičů do dění oddílu. V ideálním případě kvalifikovaných pro sportovní vedení dětí, případně ochotných si kvalifikaci doplnit minimálně formou základního školení (dva víkendy).

V případě nabídky jakékoli pomoci trenérům minipřípravky (2015-2016) pište na e-mail trenérů těchto skupin.

V ostatních případech se obracejte na jednotlivé trenéry starších dětí.

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY

VýsledkyFotogalerie I, Fotogalerie II, Fotogalerie III, Vzpomínkové VIDEO

STAV SBÍRKY - ukončení

Dary celkem k 26. 10.  2017 190 347,00 Kč
výdaje na stavbu:
stavební dozor
skříňky pro skok o tyči
nová vstupní brána
vstupní branky
chráničky na sloupy
krycí plachty na doskočiště
vícepráce
   
Zůstatek na účtu 0,00 Kč

Dnem 26. 10. 2017 skončila veřejná sbírka. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na modernizaci sokolského atletického stadionu.

Novinky

Atletický čtyřboj, Kladno 20.6.2015

28.06.2015 17:12
I přes velmi nepříznivé počasí (déšt a kroupy) se konaly v Kladně 20.6. závody atletické přípravky ve čtyřboji. Všem...
>>

Víceboje přípravek v Houšťce 19.6.2015

28.06.2015 16:58
Při dalším klání atletických přípravek ve vícebojích v Houšťce jsme byli opět vidět. Nejlépe si vedla Tereza Láchová...
>>

Reprezentace oddílu za hranicemi ČR

28.06.2015 16:30
Díky Terce Láchové se začíná jméno Říčanské atletiky skloňovat už i za našimi hranicemi. Tereza se letos v červnu...
>>

Trojboj atletických přípravek, Vlašim,4.6.2015

05.06.2015 23:52
Závodů se účastnili jedni z nejlepších členů našeho oddílu a opět ukázali co v nich je. Oddíly na startovní čáře: TJ...
>>

3 boj přípravek na ZŠ Jeseniova v Praze obrazem

02.06.2015 22:36
Takto dopadlo úspěšné počínání Terezy Láchové a Ondry Šátka při trojboji na závodech ZŠ Jeseniova. I se sloučenými...
>>

Výsledky JAZ 2015

23.05.2015 22:55
Byly přidány výsledky Jarních atletických závodů.
>>

Výsledky 3. přespolního běhu kolem Olivovny

11.04.2015 15:37
Byly přidány výsledky 3 ročníku přespolního běhu kolem Olivovny. Dík patří všem účastníkům, rodíčům a především...
>>

Výsledky říčanské laťky

15.02.2015 20:46
Byly přidány výsledky 5. ročníku říčanské laťky.
>>

Výsledky sprinterského trojboje

04.10.2014 15:44
Byly přidány výsledky sprinterského trojboje v sekci výsledky (článek zde).
>>

Výsledky ŽAD 2014

21.09.2014 16:52
Byly přídány výsledky Žákovského atletického dne konaného 21.9.2014 (v sekci výsledky)
>>
Všechny články

Záznamy: 271 - 280 ze 280

<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28

Vyhledávání

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode